FIFA zakończyła sprawę. Kamil Glik oczyszczony z zarzutów

Rzecznik Prasowy Polskiego Związku Piłki Nożnej poinformował o najnowszych doniesieniach z FIFA w sprawie Kamila Glika. Reprezentant biało-czerwonych został oczyszczony ze wszystkich zarzutów.

Zamieszanie w spotkaniu na Narodowym

Po spotkaniu Polski z Anglią w mediach zrobiło się głośno na temat starcia Kamila Glika i Kyle’a Walkera. Federacja gości oskarżyła reprezentanta biało-czerwonych o rasizm. FIFA postanowiła zająć się sprawą, jednak nie znalazła żadnych dowodów na słuszność tezy Anglików.

Brak podstaw do oskarżenia

Rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki Nożnej, Jakub Kwiatkowski poinformował na swoim Twitterze o zakończeniu poszukiwań podstaw do wszczęcia postępowania. Tym samym, sprawa Kamila Glika na gruncie FIFA została zamknięta.

– Zgodnie z naszym stanowiskiem wyrażanym od samego początku FIFA nie znalazła podstaw do wszczęcia postępowania dyscyplinarnego względem Kamila Glika po absurdalnych oskarżeniach ze strony angielskiej federacji. Sprawa, przynajmniej na gruncie FIFA, została zamknięta – poinformował rzecznik PZPN.

Czy Anglicy przeproszą Glika?

Polscy kibice domagają się przeprosin ze strony angielskiej federacji. Głos w tej sprawie zabrał również Zbigniew Boniek, który od początku wiedział, że zarzuty były bezpodstawne.

Adam Dworak
Obserwuj