FC Barcelona planuje prezentację Roberta Lewandowskiego. Wiemy, kiedy miałoby do tego dojść

Hiszpański dziennikarz Gerard Romero przekazał garść nowych informacji w sprawie Roberta Lewandowskiego. Jego zdaniem FC Barcelona planuje już huczną prezentację polskiego piłkarza. Kiedy do tego dojdzie?

Przez ostatnie tygodnie piłkarscy kibice na całym świecie żyją plotkami dotyczącymi Roberta Lewandowskiego. Piłkarz reprezentacji Polski po zakończeniu poprzedniego sezonu wyraził chęć opuszczenia Bayernu Monachium. Docelowym kierunkiem transferu dla Lewandowskiego jest FC Barcelona. Do tej pory oba kluby nadal nie dogadały się w sprawie warunków transakcji. W związku z tym w tym tygodniu Robert rozpoczął treningi w bawarskim klubie.

Robert Lewandowski zakończył testy medyczne w Bayernie. Wyniki mówią same za siebie [CZYTAJ]

Duże szanse na realizację transferu

W czwartkowy wieczór Gerard Romero był gościem na antenie „Meczyków”. Hiszpański dziennikarz przekazał kilka nowych informacji w sprawie transferu z udziałem polskiego piłkarza. Mimo że FC Barcelona i Bayern wciąż nie osiągnęły porozumienia odnośnie warunków transferu, to Romero ocenia szanse na jego realizację na poziomie 80-85%.

– Stawiam 80-85% na to, że Lewandowski zagra w Barcelonie. Milena Lewandowska, siostra Roberta, sprawdzała domy w okolicach miasta – oznajmił Gerard Romero.

Właściciele PSG wejdą na rynek La Liga? Są zainteresowani konkretnym klubem [CZYTAJ]

Kiedy prezentacja Lewandowskiego?

Istotną kwestią poruszoną przez Gerarda Romero jest fakt, że klub z Katalonii rozpoczął przygotowania do prezentacji Roberta Lewandowskiego. Dowiadujemy się, że klub zarządzany przez Joana Laporta chce hucznie i z przytupem powitać Polaka. Wydarzenie miałoby się odbyć po powrocie pierwszego zespołu Barcy z amerykańskiego tournee.

– FC Barcelona chce zorganizować prezentację Lewandowskiego po powrocie z tournee po Stanach Zjednoczonych. Tak, żeby kibice mogli przyjść na stadion. Chcą zrobić to z hukiem i przytupem – przekazał Gerard Romero.

Kosmiczna oferta dla Cristiano Ronaldo. Wielkie pieniądze leżą na stole

Plan przygotowań FC Barcelony

Za FC Barceloną pierwszy sparing podczas przygotowań do sezonu 2022/2023. W środę Barca zremisowała z UE Olot 1:1. Już niedługo Blaugrana wyleci do USA, gdzie odbędzie tournee. Najbliższy mecz już 20 lipca, rywalem zespołu Xaviego będzie Inter Miami. Z kolei 24 lipca odbędzie się długo wyczekiwane El Clasico między FC Barceloną a Realem Madryt. 3 dni później Barca zmierzy się z Juventusem. Amerykańskie tournee zostanie zwieńczone meczem z New York Red Bulls, który odbędzie się 31 lipca. Po tym meczu Blaugrana wróci do Europy. Już 7 sierpnia Duma Katalonii zagra na Camp Nou z meksykańskim Pumas UNAM w pojedynku o Puchar Gampera. Jeśli słowa Gerarda Romero miałyby się sprawdzić, to prezentacja Robert Lewandowskiego nastąpiłaby na początku sierpnia.

Michał Budzich