Emocjonalny wpis Cristiano Ronaldo. „Walczyłem o to marzenie. Niestety sen się skończył”

Cristiano Ronaldo opublikował emocjonalny wpis w mediach społecznościowych. 37-latek podziękował kibicom i ostatecznie pożegnał się z mistrzostwami świata. 

Reprezentacja Portugalii przegrała w sobotę z Marokiem (0-1) ćwierćfinał mundialu w Katarze i odpadła z turnieju. Porażka mocno odbiła się na Cristiano Ronaldo. 37-latek zapowiedział, że będzie to jego ostatni turniej rangi mistrzostw świata. Po ostatnim gwizdku nie krył łez.

Emocjonalny wpis

Na gorąco Ronaldo nie był oczywiście w stanie udzielić wywiadu. Odpadnięcie z Kataru skomentował dopiero po tym, jak nieco opadł kurz po meczu. Portugalczyk opublikował wpis w mediach społecznościowych.

– Zdobycie Pucharu Świata dla Portugalii było największym i najbardziej ambitnym marzeniem w mojej karierze. Zdobyłem wiele tytułów o wymiarze międzynarodowym, w tym dla Portugalii, ale wyniesienie nazwy naszego kraju na najwyższy światowy poziom było moim największym celem – rozpoczął Ronaldo.

– Walczyłem o to. Ciężko walczyłem o to marzenie. W trakcie pięciu Mistrzostw Świata w ciągu 16 lat, zawsze u boku świetnych graczy i wspierany przez miliony Portugalczyków, dawałem z siebie wszystko. Zostawiłem wszystko na boisku. Nigdy nie przestałem walczyć i nigdy nie zrezygnowałem z tego marzenia – kontynuował.

– Niestety wczoraj sen się skończył. Nie warto reagować na gorąco. Chcę tylko, żeby wszyscy wiedzieli, że wiele zostało powiedziane, wiele napisano, wiele spekulowano, ale moje oddanie Portugalii nie zmieniło się ani na chwilę. Zawsze byłem osobą walczącą o wspólny cel i nigdy nie odwróciłbym się od moich kolegów z drużyny i od mojego kraju – podkreslił kapitan Portugalii.

– Na razie nie ma wiele więcej do powiedzenia. Dziękuję, Portugalio. Dziękuję, Katarze. Marzenie było piękne, dopóki trwało… Teraz czas pozwolić każdemu wyciągnąć własne wnioski – podsumował.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Cristiano Ronaldo (@cristiano)