Ekstraklasowicz znowu z żalem do Sousy. „W sercu trochę kłuje, że mnie tam nie ma”

Rafał Pietrzak znajduje się aktualnie w dobrej formie. Piłkarz Lechii Gdańsk już jakiś czas temu nie ukrywał, że rozczarował go brak powołania do reprezentacji Polski. W rozmowie z „WP Sportowe Fakty” znowu wrócił do tego tematu.

W pierwszej połowie marca Pietrzak udzielił wywiadu „TVP Sport” zdradził w nim, jak zareagował na pominięcie go przez Paulo Sousę. Nie krył w nim swojego rozczarowania decyzją Portugalczyka, jednak jednocześnie zapewnił, że wciąż będzie pracować na to wyróżnienie.

Kontuzja Arkadiusza Recy! Co zrobi Paulo Sousa?

„Głęboko wierzę”

W rozmowie z „WP Sportowe Fakty” 29-latek wrócił do tematu reprezentacji. Mimo dobrej formy Pietrzaka selekcjoner nie zwrócił na niego swojej uwagi, co w pewnym sensie go zabolało.

– Zmienił się selekcjoner, a wcześniej byłem na paru zgrupowaniach. Poza tym obecny sezon jest w miarę dobry w moim wykonaniu, szczególnie patrząc na liczby. Po cichu liczyłem, że będę miał okazję zaprezentować się Paulo Sousie. Niestety powołanie nie przyszło – przyznał Pietrzak.

– Cóż, trzeba walczyć dalej. Mam nadzieję, że dobrymi występami udowodnię, że na nie zasługuję. W każdym meczu wspieram ich z całego serca. Jasne, że w sercu trochę kłuje, że mnie tam nie ma, ale podchodzę do tego na spokojnie. Wcześniej ciężko pracowałem i dostałem powołanie, dlatego zamierzam robić to dalej i głęboko wierzę, że nowy selekcjoner zwróci na mnie uwagę – zapewnił.

W tym sezonie Pietrzak stanowi istotny punkt Lechii Gdańsk. Lewy obrońca zagrał w 22 spotkaniach, strzelając jedną bramkę i notując siedem asyst.