Ekspert nie ma wątpliwości co do Marciniaka. „Ma szanse na finał mistrzostw świata”

Już za kilka dni rozpoczną się mistrzostwa świata w Katarze. Poza piłkarzami polskiej kadry nasz kraj będą reprezentować również sędziowie. Według byłego arbitra międzynarodowego, Rafała Rostkowskiego, Szymon Marciniak ma spore szansę na bycie rozjemcą spotkania finałowego.

Nowe informacje ws. kontuzji Bartłomieja Drągowskiego. Poznaliśmy diagnozę [CZYTAJ]

Lista sędziów, którzy będą pracować podczas katarskiego mundialu jest znana już od maja. Wówczas FIFA nazwiska 36 arbitrów głównym, 69 liniowych oraz 24 zajmujących się analizą VAR. Wśród powołanych znalazło się czterech Polaków – Szymon Marciniak (główny),  Tomasz Listkiewicz i Paweł Sokolnicki (asystenci), a także Tomasz Kwiatkowski (VAR).

Chłodne powitanie Cristiano Ronaldo i Bruno Fernandesa. Coś wisi w powietrzu [WIDEO]

Po raz pierwszy w historii, na mistrzostwach sędziami głównymi będą również kobiety. Trzema wybrankami okazały się Stephanie Frappart z Francji, Yoshimi Yamashita z Japonii oraz Salima Mukansanga z Rwandy.

Jan Tomaszewski wskazał „klucz do naszego wyjścia z grupy”. Ostatnio mieliśmy z tym problemy [CZYTAJ]

Marciniak może posędziować finał

Lubomir Satka o swojej przyszłości. „W Lechu wiedzą, jak patrzę na swoją karierę” [CZYTAJ]

Spośród polskiego grona arbitrów tym najbardziej rozpoznawalnym jest Szymon Marciniak. Zdaniem Rafała Rostkowskiego, byłego sędziego międzynarodowego, a aktualnie eksperta TVP Sport, Płocczanin ma szansę na poprowadzenie finału mistrzostw świata.

Sergio Ramos o braku powołania na mundial. „Jest ciężko” [CZYTAJ]

– Myślę, że Szymon Marciniak ma szanse na finał mistrzostw świata. To, czy zostanie nominowany, zależy od wielu czynników: przebiegu turnieju, meczów Szymona z drużynami, które ewentualnie do tego finału awansują. Decyzja jest podejmowana nie tylko na podstawie kryteriów merytorycznych, lecz geograficznych, dyplomatycznych, czasem politycznychpowiedział Rostkowski na łamach TVP Sport.

– Ewentualny brak nominacji nie może być postrzegany jako porażka. Niewątpliwie Szymon znajduje się w wąskim gronie kandydatów. Doświadczenie z poprzedniego mundialu może, ale nie musi być brane pod uwagę. W historii zdarzało się, że finał prowadził arbiter, który pierwszy raz sędziował mecze tej rangidodał. 

Media: Ronaldo otrzyma wysoką karę pieniężną od Manchesteru United [CZYTAJ]

guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
pierwszy
pierwszy
Gość
17 minut temu

pierwszy