Dwie bramki Mariusza Stępińskiego we Włoszech! Zespół Polaka powalczy o awans do Serie A w barażach [WIDEO]

Mariusz Stępiński zdobył dwie bramki w meczu 37. kolejki Serie B pomiędzy Lecce a Regginą. Do końca sezonu zasadniczego pozostała jedna kolejka, a zespół Polaka jest pewny udziału w barażach o awans do Serie A.

Przed startem sezonu 2020/2021 Mariusz Stępiński został wypożyczony z Hellasu Verona do grającego ligę niżej Lecce. Polak nie zdołał na stałe przebić się do wyjściowego składu w nowym klubie, jednak mimo to często otrzymywał szanse na grę po wejściu z ławki rezerwowych. W kończącej się kampanii Serie B zagrał w 30 meczach, w których strzelił już 9 bramek.

Dwie bramki Mariusza Stępińskiego

W piątkowym meczu z Regginą trener Eugenio Corini dał szansę gry 25-letniemu Polakowi od pierwszej minuty. Ten szybko spłacił dany mu kredyt zaufania i już w 14. minucie wpisał się na listę strzelców. Wyczyn ten powtórzył dwie minuty później, tym samym wyprowadzając swój klub na prowadzenie w meczu 2:1. Radość piłkarzy i sympatyków Lecce nie potrwała jednak zbyt długo, gdyż w 27. minucie gry Reggina doprowadziła do remisu.

Pierwsza bramka Stępińskiego:

Lecce powalczy w barażach

Do końca sezonu zasadniczego Serie B pozostała zaledwie jedna kolejka. W związku z dzisiejszą porażką Lecce straciło swoje szanse na bezpośredni awans do Serie A. Drużyna Mariusza Stępińskiego oraz Marcina Listkowskiego o awans do wyższej ligi powalczy w barażach.

Serie B Polakami stoi

Na tę chwilę pewne bezpośredniego awansu jest jedynie Empoli Szymona Żurkowskiego. Na drugim miejscu z dwoma punktami przewagi nad Monzą znajduje się Salernitana, w której barwach grają Paweł Jaroszyński, Tomasz Kupisz oraz Patryk Dziczek. Klub z siedzibą w Salerno w ostatniej kolejce zmierzy się z Pescarą, która okupuje przedostatnie miejsce w ligowej tabeli.