Duże kluby obserwują Nicolę Zalewskiego. Pojawiło się zainteresowanie spoza Włoch

 

Talent Nicoli Zalewskiego eksplodował w ostatnich miesiącach. Zatem nie ma się co dziwić, że duże kluby w Europie obserwują jego poczynania. Ostatnie doniesienia mówią o poważnym zainteresowaniu jednego z klubów ligi niemieckiej.

Choć Nicola Zalewski zadebiutował w pierwszej drużynie AS Romy w sezonie 2020/2021, to jego talent eksplodował dopiero na wiosnę 2022 roku. Młody Polak otrzymał szansę od Jose Mourinho gry na lewym wahadle w lutym tego roku. 20-latek sprawdził się na tyle dobrze, że nie oddał miejsca w składzie już do końca sezonu.

Przewidywany skład reprezentacji Polski na mecz z Holandią. Szykuje się debiut! [CZYTAJ]

Wzrost wartości rynkowej

O przełomie w karierze Zalewskiego świadczy także fakt nagłego wzrostu wartości rynkowej. Portal „Transfermarkt” jeszcze niedawno wyceniał Polaka na 2,5 miliona euro. Po udanej rundzie wiosennej wartość Nicoli została zaktualizowana i wynosi ona już 12 milionów euro.

Media: Bereszyński na oku innej ekipy z Serie A [CZYTAJ]

Zainteresowanie innych klubów

Udana runda wiosenna w wykonaniu Nicoli Zalewskiego nie umknęła uwadze topowych klubów w Europie. „La Gazzetta dello Sport” pisze, że Polak znalazł się na radarze kilku klubów z Francji oraz jednego z Niemiec – Borussii Dortmund. Roma nie zamierza jednak oddawać piłkarza, a żadna oficjalna oferta jeszcze nie wpłynęła.

Michał Budzich