Drużyna z Premier League z mocnym oświadczeniem. „Sześć klubów działa wyłącznie we własnym interesie, szkodzi reputacji ligi i dyscypliny”

Everton wydał oświadczenie dotyczące powołania Superligi. Drużyna z Liverpoolu w mocnym tonie zaatakowała kluby, które dołączyły do wspomnianych rozgrywek.

Mocna krytyka

Trwa burza związana z powołaniem Superligi. W skład nowego tworu wchodzą m.in. Manchester United, Manchester City, Chelsea, Liverpool, Tottenham i Arsenal. To nie podoba się Evertonowi, który otwarcie krytykuje postawę wspomnianych zespołów.

– Sześć klubów działa wyłącznie we własnym interesie. Szkodzi reputacji ligi i dyscypliny oraz nie ma szacunku dla rywali z Premier League – twierdzą działacze Evertonu.

– W czasie obecnego kryzysu, okresie definiującym niejako naszą dyscyplinę, wszystkie kluby powinny współpracować, kierując się przede wszystkim ideałami idącymi w parze z piłką nożną.

– Zamiast tego niektóre z nich potajemnie konspirowały, by oderwać się od piłkarskiej piramidy, która dobrze im służyła – napisano w oświadczeniu klubu z Goodison Park.

Wezwanie do zastanowienia

Everton nazywa zachowanie sześciu klubów niedorzeczną arogancją.

– Tak niedorzeczna arogancja nie jest mile widziana nigdzie w futbolu poza klubami, które opracowały ten plan. Prosimy o natychmiastowe wycofanie propozycji i wywrotowych praktyk, które doprowadziły naszą piękną grę do tak niskiego poziomu zaufania. Wzywamy ich wszystkich, aby zastanowili się, jakie dziedzictwo pozostawią – zakończono.

Źródło: Everton