Doświadczony trener może objąć reprezentację Brazylii. „Wyraził wstępne zainteresowanie”

 

Piłkarska federacja Brazylii wciąż poszukuje nowego trenera dla reprezentacji po rozwiązaniu kontraktu z Tite. Według doniesień portalu UOL władze tamtejszego związku piłki nożnej odbyły rozmowy z Carlo Ancelottim. Włoch miałby być zainteresowany tą posadą.

Niespodzianka w ćwierćfinale

Reprezentacja Brazylii dość niespodziewanie odpadła z Mistrzostw Świata w Katarze. Canarinhos okazali się słabsi od Chorwatów. Zwycięzcę tej ćwierćfinałowej pary wyłoniono jednak dopiero w serii rzutów karnych.

Szymon Marciniak z wielkim wyróżnieniem? Polak ma szansę na finał mundialu [CZYTAJ]

Poszukiwania nowego trenera

Wraz z końcem turnieju dla Brazylijczyków, umowa Tite została rozwiązana. W związku z tym federacja z Ameryki Południowej poszukuje nowego szkoleniowca dla kadry. Okazuje się, że jednym z kandydatów na objęcie posady selekcjonera jest Carlo Ancelotti. Włoch miałby prowadzić Canarinhos aż do mundialu w 2026 roku.

Według doniesień portalu UOL władze brazylijskiej federacji rozmawiały już z doświadczonym szkoleniowcem. Sam Ancelotti miał wyrazić wstępne zainteresowanie posadą selekcjonera Canarinhos. Umowa Włocha z Realem Madryt obowiązuje do czerwca 2024 roku. Jeśli Ancelotti miałby dołączyć do reprezentacji z Ameryki Południowej, to Brazylijczycy musieliby wcześniej dogadać się z Królewskimi.

Oficjalnie: kontrakt Michniewicza nie został przedłużony. PZPN wydał komunikat [CZYTAJ]

Źródło: UOL, WP Sportowe Fakty