Dobre wieści dla kibiców. 1 maja we Włoszech zostaną otworzone stadiony

Nadal czekamy na powrót kibiców na stadiony piłkarskie. Nadzieja ku temu pojawiła się we Włoszech. Mimo ciągle napiętej sytuacji epidemiologicznej podano wstępną datę ponownego otwarcia obiektów sportowych.

Włochy były jednym z ognisk koronawirusa w Europie. Sytuacja w kraju od początku pandemii była bardzo trudna, co mówią nam statystyki. W Italii odnotowano w sumie ponad 3,8 mln zakażeń, zaś zgonów – ponad 116 tysięcy.

W ostatnich dniach sytuacja zaczęła się jakby uspokajać. Aktualnie dzienna liczba zakażeń oscyluje generalnie wokół 15 tysięcy, co jest dobrym prognostykiem i daje nadzieję na przyszłość.

Powrót kibiców

Poprawiająca się kondycja społeczeństwa i pandemiczna rzeczywistość oznaczają pewne luzowania obostrzeń. Włoskie władze od 1 maja zamierzają wprowadzić limit stadionowy. Na obiekty piłkarskie wejść będzie mogło tysiąć kibiców.

Z informacji „Sky Sport Italia” wynika jednak, że jest to dopiero początek dobry wieści. Mario Draghi, premier Włoch chce od powrotu kibiców na trybuny zacząć wprowadzać kolejne zmiany i luzować następne obostrzenia.

Wiadomo także, że niezagrożone jest Euro. Rzym, jako jedno z miast-gospodarzy, musiał zapewnić kibicom wejście na stadion. Był to warunek UEFA. W przypadku odmowy organizacja poszukałaby innego kandydata do zorganizowania spotkań nadchodzącego turnieju.

Taką sytuację mamy, chociażby w Hiszpanii. Władze Bilbao rozważają rezygnację z goszczenia własnej reprezentacji na San Mames. Nowym miastem dla reprezentacji naszych grupowych rywali ma być Sewilla, jednak nie otrzymaliśmy jeszcze oficjalnego potwierdzenia.