Do meczu z Meksykiem zostało kilka godzin. Jakim składem zagramy?

Już dzisiaj o godzinie 17:00 reprezentacja Polski zmierzy się z Meksykiem w pierwszym meczu fazy grupowej na mistrzostwach świata. Jak na to spotkanie ustawi swoich zawodników Czesław Michniewicz? Swoje przewidywania przedstawił portal „TVP Sport”. 

Za kilka godzin rozpocznie się najważniejszy mecz reprezentacji Polski w 2022 roku. Od wyniku starcia z Meksykiem zależy, jak bardzo ułatwimy sobie potencjalne wyjście z grupy na mundialu, lub jak bardzo je sobie utrudnimy.

Dobry mundial drogą do lepszego klubu. Bereszyński przed szansą na awans sportowy [CZYTAJ]

Kto wyjdzie na murawę?

Czesław Michniewicz na wczorajszej konferencji prasowej potwierdził, że piłkarze poznają skład po kolacji. Drużyna wie zatem, jaką taktykę na Meksyk przygotował selekcjoner. Kibice i dziennikarze na razie muszą jednak snuć domysły.

I to zrobił portal „TVP Sport”. Według Piotra Kamienieckiego „Biało-Czerwoni” do swojego pierwszego grupowego meczu przystąpią w formacji z „czwórką” obrońców. Będzie to zatem odbiegnięcie od typowego dla Michniewicza ustawienia z „trójką” stoperów. Duet środkowych defensorów mają stworzyć Jakub Kiwior i Kamil Glik. W bramce bez zaskoczeń pojawi się Wojciech Szczęsny.

Skandal w meczu Polski U21? Sędziowie mieli ustawić spotkanie [CZYTAJ]

Na bokach obrony najpewniej zobaczymy Matty’ego Casha, który ma pewną pozycję na prawej stronie defensywy oraz Bartosza Bereszyńskiego po drugiej stronie. Obrońca Sampdorii dał bardzo dobrą zmianę w ostatnim meczu kadry z Chile.

Według „TVP Sport” w środku pola zobaczymy Grzegorza Krychowiaka i Piotra Zielińskiego. Nad nimi, podwieszony pod Robertem Lewandowskim będzie Sebastian Szymański. Na skrzydłach pojawią się za to Nicola Zalewski i Jakub Kamiński. Ten drugi notuje świetne wejście do Bundesligi.

Trener Meksyku o nadchodzącym meczu z Polską. „Spodziewamy się twardego i zamkniętego meczu” [CZYTAJ]

Na ławce zasiądą zatem między innymi Kamil Grosicki, Przemysław Frankowski czy Michał Skóraś. W zależności od przebiegu spotkania cała trójka także może dostać swoje szanse i wówczas może nawet dojść do zmiany ustawienia.

Przewidywany skład reprezentacji Polski na mecz z Meksykiem:

Wojciech Szczęsny – Matty Cash, Kamil Glik, Jakub Kiwior, Bartosz Bereszyński – Grzegorz Krychowiak, Piotr Zieliński – Sebastian Szymański, Jakub Kamiński, Nicola Zalewski – Robert Lewandowski.