Didier Deschamps o śmierci pracownika budowlanego. „To delikatny temat”

Didier Deschamps wypowiedział się na temat pracownika fizycznego, który zmarł podczas napraw w bazie treningowej Arabii Saudyjskiej. Selekcjoner reprezentacji Francji uważa, że nie należy wszystkiego mieszać z piłką nożną.

Tragedia w Katarze

Kilka dni temu angielska prasa poinformowała o śmierci pracownika budowlanego w Katarze. 40-letni Filipińczyk miał spaść z rampy dla wózków widłowych i uderzyć głową w beton w bazie Arabii Saudyjskiej.

Legia zaciera ręce. Josip Juranović na liście życzeń Atletico Madryt! [CZYTAJ]

O głos w tej sprawie poproszono Didiera Deschampsa. Selekcjoner reprezentacji Francji nieźle wybrnął z zadanego pytania. Trener aktualnych mistrzów świata uważa jednak, że nie wszystko powinno się mieszać z futbolem.

– Dopiero się o tym dowiedziałem i jest to delikatny temat. Przede wszystkim chciałbym, w imieniu naszej federacji, przesłać wyrazy współczucia rodzinie zmarłego. Należy uszanować tę wielką tragedię. Nie chcę, by wyszło, że jestem nieczuły na tę tragedię, bo tak nie jest, ale nie możemy wszystkiego mieszać z futbolem. Wiem, że takie pytania zadawano również naszym piłkarzom. Jako dziennikarze, macie do tego prawo, ale co miałbym odpowiedzieć? Zapytała mnie pani o to, z góry znając odpowiedź – powiedział Didier Deschamps.

Matty Cash skomentował grę przeciwko Mbappe. „Sprawił, że moje nogi płonęły” [CZYTAJ]

Reprezentacja Francji wyeliminowała Polskę w 1/8 finału Mistrzostw Świata w Katarze. Podopieczni Didiera Deschampsa w ćwierćfinale zmierzą się z Anglikami. Spotkanie zaplanowano na 10 grudnia o godzinie 20:00.

Źródło: WP Sportowe Fakty