Di Marzio wskazał największe polskie talenty. Ułożył z nich własny skład

Ginaluca Di Marzio jest już dobrze znanym w Polsce dziennikarzem. Włoch skompletował całą XI zawodników z Ekstraklasy, którzy w niedalekiej przyszłości mogą trafić do Serie A.

Włoski kierunek od jakiegoś czasu stał się bardzo atrakcyjny dla naszych ligowców. Młodzi polscy zawodnicy wybierają grę w Serie A, zaś tamtejsze kluby chętnie korzystają z ich usług. Korzyści są zatem obopólne.

Bramkarz i defensywa

Wśród bramkarzy zawsze mieliśmy wielu wyróżniający się piłkarzy. Di Marzio wyróżnił w tym przypadku Xaviera Dziekońskiego. Zwrócił także uwagę na to, że 17-latek występuje w Jagiellonii Białystok, a więc w klubie, z którego do Włoch trafił Bartłomiej Drągowski.

– Młody bramkarz ma wszelkie predyspozycje, by pójść w ślady mistrza. Jego najważniejszymi cechami są elastyczność i umiejętność gry z piłką – ocenił dziennikarz.

Formację defensywną Włoch skompletował z czterech obrońców. Wśród nich umieścił Karola Filę, Kamila Piątkowskiego, Mateusza Wieteskę oraz Tymoteusza Puchacza. Spośród całej czwórki tylko obrońca Rakowa ma za sobą debiut w reprezentacji. Oficjalnie potwierdzono także jego transfer do RB Salzburg.

– W styczniu odbyła się prawdziwa licytacja o Piątkowskiego. Salzburg wygrał o włos, ale zainteresowanie Atalanty, Udinese i Lazio było naprawdę duże. Jestem pewien, że prędzej czy później wyląduje w którymś z czołowych europejskich klubów – podkreśla Di Marzio.

Bogata pomoc i biedny atak

W środkowej linii dziennikarz wskazał na Bartosza Slisza oraz Patryka Plewkę. Wyżej Włoch ustawił z kolei Kacpra Kozłowskiego, Patryka Szysza, a także Jakuba Kamińskiego. To właśnie umiejętności skrzydłowego Lecha Poznań urzekły dziennikarza najbardziej. Według Di Marzio jest on „wybitnym talentem”, który prędzej czy później trafi do Serie A.

– Kilka klubów z Włoch jest nim zainteresowanych. Obstawiam, że wkrótce zobaczymy go w Serie A – zdradził.

Najmniej okazale prezentuje się linia ataku w składzie Włocha. Widnieje tam jedynie Adrian Benedyczak z Pogoni Szczecin.

Pełny skład polskich talentów według Di Marzio:

Xavier Dziekoński – Karol Fila, Karol Piątkowski, Matuesz Wieteska, Tymoteusz Puchacz – Bartosz Slisz, Patryk Plewka – Patryk Szysz, Kacper Kozłowski, Jakub Kamiński – Adrian Benedyczak