Derby County rzutem na taśmę utrzymuje się w Championship! Kamil Jóźwiak wywalczył rzut karny

Derby County uciekło spod topora i utrzymało się w Championship! Swoje „trzy grosze” dorzucił Kamil Jóźwiak, który po wejściu z ławki rezerwowych zdołał wywalczyć rzut karny.

Obecny sezon niemal od samego początku nie układał się po myśli Derby County. W trakcie sezonu Wayne Rooney zakończył karierę piłkarską i został pierwszym trenerem „Baranów”. Zmiana trenera nie przyniosła jednak zamierzonych skutków, gdyż gra zespołu Kamila Jóźwiaka i Krystiana Bielika nie uległa znaczącej poprawie. Rooney poprowadził swój pierwszy klub w roli trenera w 24 meczach, w których średnia punktów zdobywanych na mecz wyniosła zaledwie 1,04.

Derby utrzymuje się w Championship!

„Barany” do samego końca drżały o to, czy utrzymają się na zapleczu Premier League. W ostatniej kolejce podopieczni Wayne’a Rooney’a podejmowali na własnym obiekcie Sheffield Wednesday. W 73. minucie przy wyniku 3:2 dla gości na murawie zameldował się Kamil Jóźwiak. Kilka minut później Polak wywalczył rzut karny, którego na bramkę zamienił Martyn Waghorn. Koniec końców „Barany” dowiozły remis do końca, który dał im utrzymanie w lidze.

Ważna bramka w innym meczu

W kwestii utrzymania piłkarzom Derby pomogli co nieco zawodnicy Cardiff. „The Bluebirds” w ostatniej kolejce mierzyli się u siebie z walczącym o utrzymanie Rotherham United. Gospodarze w 88. minucie strzelili bramkę na 1:1, co dało utrzymanie Derby.