Dawid Szulczek odpowiedział na wywiad Milana Corryna. „To młody, sfrustrowany zawodnik”

Dawid Szulczek odniósł się do głośnego wywiadu Milana Corryna. Belgijski pomocnik Warty Poznań skrytykował swój klub na łamach rodzimych mediów. Trener Zielonych przekazał informacje dotyczące przyszłości 22-latka.

Piłkarz Warty narzekał po nieudanej rundzie

Milan Corryn dołączył do Warty Poznań w lipcu 2021 roku. Bilans Belga w barwach zeszłorocznego beniaminka Ekstraklasy to 15 spotkań, 2 gole i 1 asysta. 22-latek zawiódł ludzi w klubie, przez co został wystawiony na listę transferową. Pomocnik postanowił opowiedzieć o swojej sytuacji w rodzimych mediach.

Corryn narzekał na styl gry Warty Poznań. Belgijski pomocnik nie był zadowolony z atmosfery panującej w drużynie. Mówił wówczas, że w zespole „nie ma zbyt wiele pozytywnego nastawienia” po serii słabych wyników.

Zobacz również: Piłkarz Warty Poznań żałuje transferu do Ekstraklasy. „Nie ma zbyt wiele pozytywnego nastawienia”

Trener Szulczek nie skreśla Corryna

Do całej sytuacji postanowił odnieść się trener Warty Poznań. Dawid Szulczek na przedsezonowej konferencji prasowej oznajmił, iż jest już po rozmowie z Milanem Corrynem. Szkoleniowiec Zielonych jest gotowy dać Belgowi kolejną szansę.

– Łatwo by było teraz podejść do tematu radykalnie i nałożyć na piłkarza karę. Ja stawiam sprawę jasno: w kadrze na wiosnę będzie miejsce dla każdego, kto wypracuje wysoką formę. Jeśli Corryn wróci po urazie i będzie w stanie pomóc drużynie, to dam mu szansę. W przeciwnym wypadku nie. Wszystko zależy wyłącznie od niego – powiedział Dawid Szulczek na konferencji prasowej.

– Każdy powinien się zająć swoimi zadaniami i tym, co sam może zrobić lepiej. Mam nadzieję, że najbliższa runda będzie dla nas lepsza i nikt z zawodników nie będzie miał okazji przelewać swojej frustracji na osoby trzecie. Rozmawialiśmy z Milanem. To wciąż młody zawodnik, sfrustrowany poprzednią rundą, wynikami drużyny i swoją postawą. Ja myślę teraz przede wszystkim o tym, co mogę zrobić, żeby takie sytuacje się już nie zdarzały – zakończył.

Źródło: Warta Poznań, WP Sportowe Fakty