David Alaba porozumiał się z Realem Madryt. Wiemy, ile zarobi w nowym klubie

Do mediów docierają kolejne potwierdzenia – David Alaba zostanie piłkarzem Realu Madryt! Fabrizio Romano podał, że „Królewscy” wygrali wyścig o Austriaka. 28-latek podpisze na początku maja kontrakt i po sezonie opuści Bayern Monachium.

Już od kilku miesięcy toczyła się saga transferowa z Alabą w roli głównej. Zarząd Bawarczyków mocno zabiegał o odnowienie kontraktu uniwersalnego obrońcy, jednak ten skrupulatnie odmawiał. Zarzewiem konfliktu między piłkarzem a klubem były zarobki. Austriak chciał bowiem zarabiać blisko 20 mln euro za sezon gry.

Mniejsze wymagania

Real Madryt zamierzał wykorzystać zamieszanie i wkroczył do walki o wyciągnięcie Alaby. Fabrizio Romano jeszcze w styczniu informował, że „Królewscy” są liderami w wyścigu i kwestią czasu jest pozyskanie 28-latka.

No i się stało. Włoch zapewnia, że Real od samego początku był faworytem w negocjacjach z Austriakiem, co znalazło odzwierciedlenie w umowie zawodnika. Według dziennikarza piłkarz zszedł z oczekiwań wobec pensji. W stolicy Hiszpanii ma zarabiać o osiem milionów euro mniej niż chciał w Monachium.