Dania grozi wyjściem z FIFA! Mocne słowa przewodniczącego związku

Duński związek coraz odważniej zaczyna stawiać swoje warunki. Federacja zapowiada wyjście z FIFA, jeśli ta nie zmieni swojego postępowania. To pokłosie zakazu noszenia tęczowych opasek na mistrzostwach świata w Katarze. 

Dziewięć reprezentacji, które wyjechały na mundial zapowiedziały, że zamierzają wziąć udział w akcji „One Love”. Piłkarze na meczach mieli zakładać tęczowe opaski, czym wsparliby środowisko LGBT. FIFA od początku była sceptyczna wobec tego pomysłu.

Federacja zagroziła, że zawodnicy za założenie opaski zostaliby ukarani żółtymi kartkami. Federacje Anglii, Walii, Danii, Belgii, Niemiec, Holandii i Szwajcarii wydały w tej sprawie wspólny komunikat. Razem uznały, że nie mogą pozwolić, aby piłkarze cierpieli i musieli ewentualnie pauzować w następnych meczach.

Wyjście z FIFA?

Szczególnie oburzeni decyzją federacji okazali się Duńczycy. Jesper Moeler, przewodniczący duńskiego związku rozmawiał o sprawie z dziennikarzami.

– Nigdy wcześniej nie doświadczyłem czegoś takiego. Nie jestem tylko rozczarowany, jestem zły. To, czego doświadczamy podczas tego turnieju, jest całkowicie nie do przyjęcia – mówił Moeler. 

– Aż 211 krajów jest zrzeszonych w ramach FIFA i słyszę, że obecny prezes ma deklaracje poparcia od 207 krajów. My w tym gronie nie jesteśmy. Mieliśmy jasność co do tego już od dłuższego czasu. Od sierpnia dyskutowaliśmy o takim rozwiązaniu z naszymi nordyckimi kolegami. Po przemyśleniu sprawy doszedłem do wniosku, że opuszczenie FIFA samodzielnie byłoby wyzwaniem. Musimy się zastanowić, jak FIFA może odzyskać nasze zaufanie, przeanalizować to, co się stało i wraz z nordyckimi kolegami musimy przygotować odpowiednią strategię – dodał.

Atmosfera wokół FIFA zaczyna coraz bardziej gęstnieć. Można podejrzewać, że tak odważne słowa przewodniczącego duńskiej federacji to nie tylko pokłosie wspomnianych opasek, ale i wielu innych kontrowersyjnych decyzji organizacji.

guest
20 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
johan
johan
Gość
1 dzień temu

eeeee pisiorki sączące tylko jad, już niebawem was rozliczymy, wsadzimy za kraty i…. może tam będzie wam dane zakosztować miłości z klubu twardej rury (czego wam osobiście szczerze życzę)

zbych
zbych
Gość
Reply to  johan
1 dzień temu

możecie pisiorki mocno z czułością pocałowąć w dup,ę

Tadeusz
Tadeusz
Gość
2 dni temu

Popieram FIFA,niema zgody na propagowanie innych przekonań to jest sport nie agencje reklamowe,wywrotowe,niema mowy o propagowaniu Lesbijek homoseksualistów,prawa „Człowieka”niech propagują w swoim kraju w Sporcie niema dyskryminacji ale też niepowinno być miejsca na utożsamianie się z „elitą”wypaczeńców”

Kuba
Kuba
Gość
Reply to  Tadeusz
2 dni temu

Wypaczony jest twój mózg matole z poglądami średniowiecznego pazia

Mateusz
Mateusz
Gość
Reply to  Kuba
2 dni temu

Tą wypowiedzia potwierdziłeś że też jesteś matoł

Imię
Imię
Gość
Reply to  Tadeusz
2 dni temu

Tia… Jedne słuszne przekonania, reszta morda w kubeł i karać za sprzeciwy. Już to kiedyś było – „Ein Volk, ein Reich, ein Führer”…

Waldemar
Waldemar
Gość
Reply to  Tadeusz
2 dni temu

Ty powinieneś się nie odzywać

Kubuch
Kubuch
Gość
3 dni temu

To że jest zakaz pedałowania przez Fifę mega popieram 😎 ale ogólnie wychodzi na to że skoro brudasy mają mega hajs to nie muszą być tolerancyjni.. ale każdy musi ich tolerować.. a więc jebać Fifę.. jebać brudasów.. jebać spedalonych dewiantów 🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕

kamil
kamil
Gość
Reply to  Kubuch
2 dni temu

Sam jesteś brudasem. Lepiej uważaj na swoje słowa i szanuj innych jeżeli chcesz, żeby inni ciebie szanowali.

Boldr dasch
Boldr dasch
Gość
Reply to  kamil
1 dzień temu

Gdzie Twoja tolerancja dla poglądów innych niż Twoje ?

Keeper
Keeper
Gość
Reply to  Kubuch
2 dni temu

O, zwierzak w komentarzach. Komuś chyba ze smyczy uciekł… biedny zwierzaczek…

ufok0000
ufok0000
Gość
Reply to  Kubuch
2 dni temu

Nie ma większego brudasa intelektualnego od ciebie. I z tego nie umyjesz się, taki zdechniesz 😀

piter
piter
Gość
Reply to  Kubuch
1 dzień temu

Co do ostatniego zdania popieram gościa .Chcesz to ruchaj się w domu i z małpom . Chcecie mi powiedzieć że chłop ,chłopa w dupę to jest normalne no nie dupa jest od srania nie ruchania .

Tomasz
Tomasz
Gość
3 dni temu

Nie wiem dlaczego jeszcze istnieje taka organizacja. Już dawno powinien powstać związek który zastąpił FIFA. Tego korupcjogennego twora i ludzi którzy myślą że mogą wszystko

Last edited 3 dni temu by Tomasz
Jerzy
Jerzy
Gość
3 dni temu

Zdecydowanie popieram takie stanowisko, obecnie jestem zawiedziony tym że wspomniane reprezentacje dały się sterroryzować, FIFA z tymi reprezentacjami by się nie odważyła na konfrontację, musi jednak być jedność u wspomnianych, trzymam kciuki

Gregor
Gregor
Gość
Reply to  Jerzy
3 dni temu

To nie jest norma społeczna nigdy nie będzie . Sport powinien pozostać wolny od wszelkiej ideologii i polityki sterroryzowaliście UEFA podczas EURO na szczęście FIFA nie ugięła się i w pełni to popieram.

stachu
stachu
Gość
Reply to  Gregor
3 dni temu

zamknij pizde

Piotr
Piotr
Gość
Reply to  stachu
3 dni temu

Tolerancja w pełnej krasie

.....
.....
Gość
3 dni temu

Bez przesady ! Komu lobby LGBT płaci pieniądze ze robicie taka aferę ? A może byście zagrali z opaska gdzie mężczyzna i kobieta trzyma się za ręce ? Dlaczego heteroseksualni mają być dyskryminowani ?

Paweł
Paweł
Gość
Reply to  .....
3 dni temu

Jedna opaska z literą „c”
Dla wszystkich drużyn!!
Nie jakieś kolorowe
Jedna opaska czarna lub biała z literą c