Czym De Bruyne kierował się przy podpisywaniu kontraktu? „Klub może utrzymywać poziom przez następnych 50 lat”

Kevin De Bruyne udzielił wywiadu na łamach Talksport. Belg opowiedział o swoich odczuciach odnośnie projektu Manchesteru City, który zmierza ku najlepszej kampanii w swojej historii.

Obywatele zmierzają po potrójną koronę. Piłkarze City zakwalifikowali się do finału Ligi Mistrzów, mają dużą przewagę nad wiceliderem w Premier League oraz zdobyli Carabao Cup. Wiele wskazuje na to, że The Citizens mogą dominować przez kolejne lata.

Zdominują piłkę?

Niedawno informowaliśmy o tym, iż Kevin De Bruyne zostanie na dłużej w Manchesterze City. Belgijski pomocnik opowiedział na łamach Talksport czym się kierował przy podjęciu takiej decyzji. Rozgrywający stwierdził, że Manchester może utrzymywać wysoki poziom przez następnych 50 lat.

– Podpisanie kontraktu do 34. roku życia mówi wszystko. Chcę tu zostać na najbliższe lata. Według mnie mamy szansę na wygrywanie Premier League i na sięganie po inne trofea. Ten zespół jest tak dobrze poukładany, że możemy tego dokonać. Tutaj wszystko jest ułożone od góry do dołu – przyznaje pomocnik The Citizens.

– Widzę pracę właścicieli, trenerów, sposób, w jaki rekrutują zawodników. Wszystko rozwija się naprawdę dobrze. Jeśli to pozostanie w takim stanie, Manchester może utrzymać poziom przez następnych 50 lat – zakończył De Bruyne.

Bilans Belga w bieżącym sezonie to: 38 spotkań, 9 bramek i 17 asyst. Portal transfermarkt.de wycenia 29-latka na 100 milionów euro.

Źródło: Talksport, Meczyki.pl

Adam Dworak
P