Czesław Michniewicz zdradził, co musi poprawić reprezentacja Polski. Wskazał kilka aspektów

Dwa dni przed meczem z Arabią Saudyjską na konferencji prasowej pojawił się Czesław Michniewicz. Selekcjoner reprezentacji Polski opowiedział o przygotowaniach do sobotniego meczu.

Za nami pierwszy mecz reprezentacji Polski podczas Mistrzostw Świata w Katarze. Tegoroczny mundial Biało-Czerwoni zainaugurowali spotkaniem z Meksykiem. Pojedynek zakończył się bezbramkowym remisem. W drugim meczu grupy „C” Arabia Saudyjska niespodziewanie pokonała 2:1 Argentynę.

Dania grozi wyjściem z FIFA! Mocne słowa przewodniczącego związku [CZYTAJ]

Kolejny mecz

Kolejny mecz na Mistrzostwach Świata 2022 reprezentacja Polski rozegra już w sobotę. Rywalem polskiego zespołu będzie reprezentacja Arabii Saudyjskiej. Po zwycięstwie nad Argentyną Saudyjczycy są obecnie liderem naszej grupy.

Dlaczego frekwencja na MŚ jest większa od pojemności stadionów? Rzecznik FIFA rozwiązał zagadkę [CZYTAJ]

Konferencja prasowa

W czwartkowe popołudnie Czesław Michniewicz pojawił się na konferencji prasowej. Selekcjoner naszej drużyny narodowej odpowiedział na pytania zgromadzonych dziennikarzy. Dowiedzieliśmy się kilku ciekawych informacji odnośnie przygotowań do najbliższego meczu.

– Utrzymanie się przy piłce na połowie przeciwnika musi być lepsze. Musimy poprawić jakość przyjęcia, jakość podania pod presją przeciwnika – zdradził Czesław Michniewicz.

– Jeżeli chodzi o ustawienie i o sposób jaki mamy zagrać, jesteśmy przygotowani. Mieliśmy dużo czasu na przygotowanie – stwierdził selekcjoner.

– Obejrzałem jeszcze raz ten mecz (z Meksykiem – przyp. red.). Kiedy Wojtek najczęściej zagrywał dłuższe zagrania, to bardzo często wygrywaliśmy te piłki. Myślę, że 70% tych piłek padało naszym łupem. Zawsze można ten element poprawić, ale bardzo wiele razy odbieraliśmy tę piłkę i jedyne czego nam brakowało, to pójścia za plecy – ocenił 52-latek.

– Jeśli chodzi o godzinę meczu z Arabią, to na pewno inaczej będziemy się przygotowywać. Będzie mniej czasu na bezpośrednie przygotowanie przed meczem. Krótsza odprawa, troszkę wcześniejsze posiłki. Gramy na klimatyzowanym stadionie, na takim jeszcze nie graliśmy. Spora niewiadoma dla nas. Wiedzieliśmy co nas czeka i spokojnie się do tego przygotowujemy – przyznał Michniewicz.

Michał Budzich
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments