Czesław Michniewicz w końcu się doczekał! Legia Warszawa ma nowego piłkarza

Legia Warszawa ogłosiła w poniedziałek pozyskanie nowego piłkarza. Mimo to sytuacja kadrowa mistrza Polski nadal nie jest kolorowa.

W ostatnich tygodniach wiele mówi się o nie najlepszej sytuacji kadrowej Legii Warszawa. Niemalże na każdej konferencji prasowej mówi o tym także Czesław Michniewicz, którego prośby o transfery nie zostają wysłuchane. Przed rozpoczęciem sezonu 2021/2022 z klubu odeszło kilku ważnych piłkarzy, a w ostatnim czasie odszedł również Josip Juranović. Do tego doszły urazy takich piłkarzy jak Bartosz Kapustka czy Bartosz Slisz, przez co sytuacja jeszcze bardziej się pogorszyła.

Nowy piłkarz w Legii

W poniedziałek Legia Warszawa ogłosiła transfer, o którym mówiło się już od kilku dni. Kontrakt z klubem ze stolicy podpisał Yuri Ribeiro. Umowa została podpisana do końca czerwca 2024 roku z opcją przedłużenia.

Kim jest Yuri Ribeiro?

Yuri Ribeiro to 24-letni wychowanek SC Bragi, występujący na pozycji lewego obrońcy. Przez ostatnie dwa sezony reprezentował barwy angielskiego Nottingham Forest, dla którego zagrał w sumie w 57 oficjalnych spotkaniach. W przeszłości regularnie występował w młodzieżowych reprezentacjach Portugalii, gdzie zaliczył ponad 60 występów. Portal „Transfermarkt” wycenia go na 1,8 mln euro.

– Wiem, że Warszawa to wspaniałe i bardzo piękne miasto, ale najważniejszy jest klub, a ten jest naprawdę, naprawdę wielki. Ma najlepszych kibiców w Europie i bardzo cieszę się na myśl grania w Legii. Drużyna ma w sobie wiele jakości. Jestem bardzo podekscytowany i czekam na pierwsze spotkanie przed naszą publicznością – powiedział Yuri Ribeiro.

Michał Budzich