Czesław Michniewicz skomentował powołania Paulo Sousy. „Liczę, że po lepszym poznaniu piłkarzy doceni Kapustkę”

Czesław Michniewicz udzielił odpowiedzi na pytania dziennikarzy podczas konferencji prasowej poprzedzającej spotkanie Zagłębia Lubin z Legią Warszawa. Trener mistrzów Polski w kilku słowach odniósł się do reprezentacyjnych powołań Paulo Sousy.

„Liczę, że go jeszcze doceni”

Opinia publiczna była zaskoczona po tym, jak Portugalczyk ogłosił, że na marcowe zgrupowanie nie zabiera Bartosza Kapustki. Czesław Michniewicz zapytany o zdanie na ten temat uciekał od zdecydowanej odpowiedzi. Szkoleniowiec Legii twierdzi jednak, że z czasem Sousa może się przekonać do ofensywnego pomocnika warszawiaków.

– Nie zamierzam publicznie dyskutować z wyborami selekcjonera. Cieszyłbym się, gdyby Kapustka był w kadrze wraz ze Sliszem. Im bardziej Paulo Sousa pozna polskich zawodników, tym mocniej liczę, że doceni naszego ofensywnego pomocnika.

Powołanie dla Slisza

Jednym z niewielu zawodników powołanych z PKO Ekstraklasy jest Bartosz Slisz. Czesław Michniewicz podkreśla, że były zawodnik Zagłębia Lubin zapracował na grę dla reprezentacji Polski całokształtem. Trener CWKSu twierdzi jednak, że 21-latek wciąż ma pewne aspekty do poprawy.

– O powołaniu Slisza zdecydował całokształt. Szybko został zaakceptowany przez drużynę, a to pomaga w takim klubie – pozwala piłkarzowi rosnąć.

– Cały czas pracujemy nad jego rozwojem, bo wciąż są aspekty, które można postawić. Bywa, że musimy go hamować, bo chce jeszcze więcej indywidualnych zajęć z Przemysławem Małeckim. Może być lepszy chociaż w aspekcie pierwszego kontaktu z piłką. Sądzę, że z takim podejściem, za rok będziemy mówili o w miarę kompletnym zawodniku – cytuje Michniewicza portal TVP Sport.

Bilans Kapustki w bieżącym sezonie to 23 spotkania, 3 gole i 4 asysty. Dla porównania Bartosz Slisz zanotował 27 występów, strzelił 3 bramki i zanotował jedną asystę.

Źródło: Legia Warszawa, TVP Sport