Czesław Michniewicz dyskutował z dziennikarzami po środowym treningu. „Nie zmieniam wody w wino”

 

Czesław Michniewicz po środowym treningu reprezentacji Polski porozmawiał z dziennikarzami. Selekcjoner Biało-Czerwonych ogryzł się za krytykę stylu kadry w meczu przeciwko Meksykowi. – Podajcie mi bardziej ofensywny skład.

Dyskusja Michniewicza z dziennikarzami

– Nie zamieniam wody w wino. Choć pewnie tutaj w Katarze to by się przydało. Szczególnie wam – powiedział dziennikarzom Czesław Michniewicz.

– Prawda jest taka, że mogliśmy ten mecz wygrać. Ale gdybyśmy wyjęli z niego rzut karny, byłby to mecz na 0:0. Ani my, ani Meksyk nie mieliśmy stuprocentowej sytuacji – dodał.

Dania grozi wyjściem z FIFA! Mocne słowa przewodniczącego związku [CZYTAJ]

Selekcjoner odpierał ataki

Wielu dziennikarzy skrytykowało postawę Biało-Czerwonych w meczu z reprezentacją Meksyku. Selekcjonerowi zarzucało się przede wszystkim defensywny styl gry. Czesław Michniewicz bronił się jednak, że wystawił ofensywny skład.

– Podajcie mi bardziej ofensywny skład. Widzę, że macie rozwiązanie każdego problemu. Możecie mówić, że się bronimy, ale jaki bardziej ofensywny skład miałem wystawić? No jaki? Tutaj kolega mówi, że mogło grać dwóch napastników. No dobrze, a kosztem kogo? Karol Świderski? Życzeniowo – fajnie. Ale nie gra w klubie. My też na to patrzymy – odparł 52-letni trener.

Michniewicz potwierdził urazy dwóch kadrowiczów. „Nie jestem przekonany” [CZYTAJ]

– Mamy Kamińskiego, Zalewskiego, Szymańskiego, Zielińskiego, Lewandowskiego. Tak naprawdę, wszyscy poza Glikiem, grają ostatnio regularnie. I na takich graczy we wtorek postawiłem. A że wy postawilibyście inaczej? Nie jesteśmy fundacją, która spełnia marzenia. Wy lubicie poszydzić, ale ja też – zripostował.

Mecz reprezentacji Polski z Meksykiem zakończył się bezbramkowym remisem. W następnym spotkaniu Biało-Czerwoni zagrają z Arabią Saudyjską, która w pierwszej kolejce pokonała Argentynę (2:1). To właśnie meczem z Albicelestes podopieczni Michniewicza zakończą swoje grupowe zmagania.

Źródło: Sport.pl

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments