Cristiano Ronaldo i Leo Messi ponownie zmierzą się na boisku? Legendy mogą zagrać w meczu przedsezonowym

Leo Messi i Cristiano Ronaldo już wkrótce mogą ponownie spotkać się na boisku! Na początku sierpnia FC Barcelona zmierzy się z Juventusem w meczu o Puchar Gampera.

Mecz o Puchar Gampera zostanie rozegrany 8 sierpnia o 21:30 na Camp Nou. Obiekt będzie mógł być wypełniony w 20%, czyli na trybunach zasiądzie maksymalnie 19869 kibiców. Będzie to pierwszy mecz na Camp Nou z udziałem Dumy Katalonii od czasu wybuchu pandemii w marcu 2020 roku.

Po raz ostatnie Juventus i FC Barcelony spotkały się w meczu o Puchar Gampera w 2005 roku. Wówczas po 90 minutach był remis 2:2. W serii rzutów karnych lepsi okazali się piłkarze „Starej Damy”, którzy wygrali 4:2. W ubiegłym roku Barça pokonała w pojeydnku o to trofeum Elche 1:0 po bramce Antoine’a Griezmanna.

Cristiano Ronaldo i Leo Messi po raz ostatni spotkali się na boisku w grudniu ubiegłego roku, kiedy FC Barcelona podejmowała u siebie Juventus w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Wówczas lepsi byli piłkarze „Starej Damy”, którzy wygrali 3:0, a dwie bramki zdobył Cristiano Ronaldo, obie z rzutu karnego.

Legendy futbolu, jakimi niewątpliwie są Ronaldo i Messi, mogą się spotkać we wspomnianym meczu o Puchar Gampera. Pod warunkiem, że CR7 nie zmieni do tego czasu klubu, a Argentyńczyk zdecyduje się podpisać nową umowę z FC Barceloną.

Michał Budzich