Cristiano Ronaldo coraz bardziej skupia się na psychice. „Chcę się dowiedzieć, czy jestem w stanie grać w wieku 40 lat”

Cristiano Ronaldo opowiedział o swojej recepcie na długą grę w piłkę. Portugalczyk zdradził, iż przykuwa coraz większą uwagę do przygotowania mentalnego.

Ronaldo skupia się na psychice

Piłkarz Manchesteru United słynie z profesjonalnego przygotowania fizycznego do gry w piłkę. Mimo 36 lat na karku Portugalczyk czuje się młodszy. „CR7” zwrócił jednak uwagę na to, że teraz coraz ważniejszą sprawą jest dla niego przygotowanie mentalne.

– Czuję się, jakbym miał 30 lat. Bardzo dbam o swoje ciało i umysł. Po 33 urodzinach ciało daje radę, jeśli trzeba, ale prawdziwą walkę toczy się z umysłem. Najtrudniejszą rzeczą jest utrzymywanie wysokiego poziomu. Ja to robię od kilku lat – powiedział Cristiano Ronaldo.

– Coraz bardziej skupiam się na swoim umyśle. Wiem, że ciało sobie poradzi, bo mam do niego dużo szacunku i go słucham. Chcę dowiedzieć się, czy jestem w stanie grać w wieku 40, 41 czy 42 lat. Najważniejszy cel jest taki, żeby każdego dnia cieszyć się chwilą – dodał.

Cristiano Ronaldo wystąpił w tym sezonie w 22 spotkaniach. W tym czasie zdobył 14 bramek oraz zaliczył 3 asysty. Jego umowa z Manchesterem United obowiązuje do końca czerwca 2023 roku. Portal transfermarkt.de wycenia 36-latka na 35 mln euro.

Źródło: ESPN, Meczyki.pl