Coraz bliżej powrotu Roberta Lewandowskiego. „Robi niesamowite wrażenie”

Robert Lewandowski wciąż dochodzi do pełni sprawności po urazie, którego nabawił się podczas marcowego zgrupowania reprezentacji Polski. Trener Bayernu Monachium, Hansi Flick skomentował postępy w rehabilitacji polskiego napastnika.

Potwierdziły się słowa dziennikarzy

– Robert Lewandowski robi niesamowite wrażenie, ale na mecz z Leverkusen jest za wcześnie. Mamy nadzieję, że będzie brany pod uwagę w sobotę przeciwko Mainz – przyznał trener mistrzów Niemiec.

Słowa szkoleniowca Bayernu potwierdzają wcześniejsze doniesienia niemieckich dziennikarzy. Przypomnijmy, że twierdzili oni, iż Polak na boisko wróci dopiero 24 kwietnia (w meczu z Mainz).

Imponujący bilans

Robert Lewandowski w bieżącym sezonie rozegrał dla Bawarczyków 36 spotkań. W tym czasie strzelił 42 bramki oraz zanotował 8 asyst. Według portalu transfermarkt.de w bieżącej kampanii Polak strzela średnio co 72 minuty.

Walka o rekord

Lewandowski w tej kampanii mierzy w pobicie rekordu wszech czasów Bundesligi. Gerd Mueller ustanowił go w sezonie 1971/72. Niemiec zdobył wówczas 40 bramek. 32-latek ma na swoim koncie 35 bramek w bieżącym sezonie ligi niemieckiej.

Źródło: WP Sportowe Fakty