Co dalej z Mateuszem Boguszem? Interesują się nim kluby z siedmiu krajów

Piotr Koźmiński z portalu WP Sportowe Fakty przedstawił nowe informacje w sprawie Mateusza Bogusza. Dziennikarz zdradził, za jaką kwotę Leeds United będzie w stanie oddać polskiego pomocnika.

Mateusz Bogusz uchodzi za jeden z największych talentów polskiej piłki. Wychowanek Ruchu Chorzów dołączył do Leeds United w styczniu 2019 roku, by w październiku 2020 roku odejść na wypożyczenie do Logrones (2. liga hiszpańska).

Spore zainteresowanie

Wiadomo jednak, że Polak nie zostanie w ekipie z Hiszpanii na dłużej. Pomocnik wróci po wypożyczeniu do Leeds. Według najnowszych doniesień, wychowanek Ruchu Chorzów miałby zostać ponownie wypożyczony lub sprzedany z możliwością odkupienia. Dziennikarz WP Sportowych Faktów, Piotr Koźmiński ustalił, że Boguszem interesują się zespoły z siedmiu państw.

– Jeden z zainteresowanych klubów jest z drugiej ligi hiszpańskiej, jeden z zaplecza Bundesligi, Polaka chce też zespół z portugalskiej Ekstraklasy, kilka drużyn angielskich (z niższych klas), jest również opcja duńska i holenderska – czytamy w artykule na portalu WP Sportowe Fakty.

Specjalna klauzula

Koźmiński ustalił również, że zainteresowana kupnem Bogusza jest Legia Warszawa. Ten transfer jest jednak mało prawdopodobny ze względu na wysokość odstępnego. Leeds życzy sobie za Polaka około 1,5 miliona euro. Dodatkowo żądają, by przy sprzedaży wpisano klauzulę odkupu w wysokości 8 milionów euro. W ten sposób Pawie zabezpieczyliby się i mogliby ponownie sprowadzić Polaka do Leeds.

Źródło: WP Sportowe Fakty (Piotr Koźmiński)

Adam Dworak