Ciąg dalszy zawirowania związanego z Zagłębiem Sosnowiec. Przeciwnicy złożyli protest

To nie koniec zamieszania związanego z Zagłębiem Sosnowiec. Ich ostatni rywale złożyli protest. Niewykluczone, że cała sprawa zakończy się walkowerem.

Ostatni mecz z udziałem Zagłębia Sosnowiec wywołał w mediach wiele kontrowersji. Wszystko za sprawą nietypowych działań podjętych przez władze klubu i sztab trenerski. W meczu przeciwko Sandecji Nowy Sącz wystąpił kontuzjowany piłkarz. Było to spowodowane chęcią awansu na wyższe lokaty w klasyfikacji Pro Junior System i tym samym zwiększenie swoich wpływów finansowych z tego tytułu.

Stanowisko klubu

Oficjalny komunikat w tej sprawie zdążył już wydać klub, który podkreślił, że nie miał na celu narażenia swojego zawodnika na utratę zdrowia. Z kolei trener Zagłębia dodał, że decyzja była podjęta przede wszystkim ze względów finansowych. Ponadto w najbliższym czasie klub otrzyma pismo od PZPN z prośbą o złożenie wyjaśnień.

Protest Sandecji

Na tym problemy Zagłębia Sosnowiec mogą się nie skończyć. Portal „Weszło” przekazał, że protest w tej sprawie złożyła Sandecja Nowy Sącz. Niewykluczone, że całe to zamieszanie zostanie skwitowane walkowerem.

– Złożyliśmy wniosek z prośbą o wyjaśnienie, czy rzeczywiście wszyscy zawodnicy Zagłębia Sosnowiec byli uprawieni do możliwości gry na poziomie pierwszej ligi. Wszyscy o tym, mówią, wiadomo, o co chodzi, więc zawnioskowaliśmy o wyjaśnienie tej sprawy przez Komisję Dyscyplinarną. Czekamy na decyzję w tej sprawie – przekazał prezes Sandecji Nowy Sącz.


źródło: Weszło

Michał Budzich