Chorwacja z trzecim medalem w historii MŚ! W kraju zapanowała euforia [WIDEO]

Reprezentacja Chorwacji po raz trzeci w historii zdobyła medal Mistrzostw Świata. Po sobotnim sukcesie w kraju z Bałkanów zapanowała ogromna euforia. Kibice celebrowali na ulicach.

Pierwsza porażka chorwackich piłkarzy na Mistrzostwach Świata 2022 przypadła na półfinał. W tym etapie rozgrywek Chorwaci polegli z Argentyną, przegrywając 0:3. Luka Modrić i spółka nie powtórzyli zatem sukcesu sprzed 4 lat, jakim był awans do finału mundialu.

W tym roku Chorwaci zagrali w meczu o trzecie miejsce. Ich rywalem była rewelacja tegorocznego mundialu – reprezentacja Maroka. Szalę zwycięstwa na swoją korzyść zdołali przechylić Chorwaci, którzy wygrali 2:1.

Dla Chorwatów był to trzeci medal Mistrzostw Świata w historii. W tym roku powtórzyli wynik z 1998 roku, kiedy także zdobyli brązowy medal. Przed czterema laty reprezentacja Chorwacji zdobyła srebro.

Zajęcie trzeciego miejsca na mundialu dla Chorwatów bez wątpienia jest ogromnym sukcesem. Dumni i szczęśliwy z sukcesu swoich reprezentantów byli kibice, którzy cieszyli się dziś na ulicach w Chorwacji. Z tej okazji zebraliśmy najciekawsze nagrania świętujących kibiców.

Michał Budzich