Cezary Kulesza zdradził zapis w umowie Paulo Sousy. To wyjaśnia przyszłość Portugalczyka

Nowy prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Cezary Kulesza udzielił wywiadu serwisowi Sportowy24.pl. 59-letni działacz wypowiedział się na temat przyszłości selekcjonera kadry biało-czerwonych.

Co nowy prezes zrobi z selekcjonerem?

Jednym z najczęstszych pytań, na które musi odpowiadać nowy prezes PZPN, jest to, czy Paulo Sousa utrzyma posadę selekcjonera. Cezary Kulesza zdradził zapis w umowie Portugalczyka. Były szkoleniowiec Bordeaux odejdzie, jeśli kadra biało-czerwonych nie awansuje na mistrzostwa świata w Katarze.

– Portugalczyk ma ważną umowę, w której jest taki zapis, że jeśli nie awansujemy na mistrzostwa świata, to kontrakt automatycznie się rozwiązuje – powiedział nowy prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

– Do jesiennych meczów nie ma sensu niczego zmieniać, a jeśli potem nadal zachowamy szansę na awans przynajmniej do strefy barażowej, jestem zdania, że trener Sousa powinien dokończyć to, co zaczął – zaznaczył Cezary Kulesza.

Wrześniowa weryfikacja

Paulo Sousa objął reprezentację Polski w styczniu 2021 roku. Do tej pory wygrał tylko z Andorą. Następne zgrupowanie kadry biało-czerwonych odbędzie się we wrześniu. Polacy zagrają z Albanią, San Marino i Anglią.

Źródło: Sportowy24.pl