O czym Cezary Kulesza rozmawiał z kandydatami. „Nie skreślałem Marka Papszuna”

Cezary Kulesza udzielił wywiadu portalowi WP Sportowe Fakty. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej zdradził, o czym rozmawiał z kandydatami przed zatrudnieniem nowego selekcjonera.
Probierz zadebiutuje

Już niedługo Michał Probierz zadebiutuje w roli selekcjonera reprezentacji Polski. Były szkoleniowiec Jagiellonii Białystok zna się z Cezarym Kuleszą, ponieważ współpracowali w przeszłości we wspomnianym klubie. Prezes PZPN opisał nowego selekcjonera w następujących słowach.
Wiatr utrudni Polakom dotarcie na Wyspy Owcze? PZPN przełożył lot [CZYTAJ]
– Jakim jest trenerem? Bardzo sprawiedliwym jeżeli chodzi o drużynę. Ma swój charakter, dużo wymaga od zespołu. Przede wszystkim – jest trenerem, który potrafi zmobilizować zawodników i ujarzmić gwiazdy – powiedział Kulesza.

O czym rozmawiał z kandydatami?

– Zbierałem informacje. Zależało mi na tym, by trener określił się, jakim systemem chce grać, jakich zawodnik zamierza powołać, z jakim sztabem chciałby pracować. Rozmawialiśmy także o długości umowy i wynagrodzeniu – dodał.
Prezes PZPN nie wytłumaczył, dlaczego Marek Papszun musiał uznać wyższość Michała Probierza. Powiedział jednak kilka ciepłych słów o byłym trenerze Rakowa Częstochowa.

– W naszej rozmowie pokazał, że jest bardzo szczegółowym i wymagającym trenerem, dużym profesjonalistą. Nie skreślałem Marka, traktowałem go poważnie – podsumował.

Źródło: WP Sportowe Fakty

Dodaj komentarz