Celtic i Rangers FC w lidze francuskiej? Szalony pomysł eksperta ekonomicznego

Ekspert ekonomiczny, Jean-Pascal Gayant zasugerował, że Celtic i Rangers FC powinni zostać zaproszeni do zreformowanych rozgrywek Ligue 1. W ten sposób chciałby, żeby w lidze powstało bardziej konkurencyjne środowisko.

Przypomnijmy, że niedawno doszło do kryzysu francuskiego futbolu ze względu na komplikacje związane z umową telewizyjną. Profesor ekonomii na Uniwersytecie w Le Mans, Jean-Pascal Gayant, uważa, że w związku z tym piłka nożna we Francji musi wymyślić się na nowo. Chciałby, aby stworzono bardziej konkurencyjne środowisko.

Zaprosić Szkotów do ligi francuskiej?

Gayant zasugerował, że zaproszenie dwóch klubów z Glasgow poprawiłoby jakość gry w Ligue 1, a także przyciągnęłoby widzów telewizyjnych.

– Liga szkocka jest trochę chwiejna. 12 drużyn spotyka się trzy razy, a potem grają pięć kolejnych meczów, aby zakończyć sezon. W ten sposób chcą zmniejszyć brak konkurencyjności – mówił ekspert ekonomiczny.

– Tytuł mistrzowski nie został zdobyty przez klub spoza Glasgow od 36 lat. Zrobienie dla nich miejsca w Ligue 1 wydaje mi się okazją zarówno dla szkockiego, jak i francuskiego futbolu.

Pomysł na odbudowę

Jean-Pascal Gayant ma plan na odbudowę francuskiego futbolu. Oprócz połączenia Ligue 1 z dwoma szkockimi zespołami zmniejszyłby liczbę drużyn w lidze.

– Po pierwsze, powinno się zredukować rozgrywki do 16 lub 18 drużyn z dwoma szkockimi ekipami. W ten sposób powstanie bardziej konkurencyjne środowisko. Przy mniej więcej tej samej liście płac rozłożonej na 16 lub 18 drużyn, średnia jakość drużyn się poprawi i nadal będzie czas na granie w europejskie europejskich pucharach – dodał Gayant.

Zobacz również: Powstanie nowa siła w Europie! Ma być szóstą najlepszą ligą na Starym Kontynencie

Źródło: SportBible