Były trener Lecha Poznań krytykuje Cristiano Ronaldo. Jako jedyny nie cieszył się z wygranej

Cristiano Ronaldo opuścił wczoraj boisko po wygranym meczu ze Szwajcarią (6-1), gdy reszta zespołu świętowała z kibicami awans do ćwierćfinału mistrzostw świata. Zachowanie 37-latka skrytykował Nenad Bjelica. Były trener Lecha Poznań przyznał, że „nie rozumie” takiego postępowania.

Ronaldo nie rozpoczął wczorajszego meczu ze Szwajcarią od pierwszych minut. Jego miejsce zajął 21-letni Goncalo Ramos. Decyzja Fernando Santosa okazała się trafiona. Ramos strzelił hat-tricka, a Portugalia rozgromiła w 1/8 „Helwetów” aż 6-1.

37-latek pojawił się na murawie w 71. minucie i nie wyglądał na złego na selekcjonera. Trafił nawet do siatki, jednak arbiter anulował gola po dopatrzeniu się pozycji spalonej. Mimo to sprawiał wrażenie zadowolonego z dobrej gry kolegów, z którymi razem celebrował ich trafienia.

„Nie rozumiem tego”

Wątpliwości wzbudziło jednak zachowanie Ronaldo po ostatnim gwizdku. Gdy cała drużyna Portugalii ruszyła do kibiców, celebrować awans do ćwierćfinału, 37-latek jako jedyny zszedł do szatni. Za takie podejście skrytykował go Nenad Bjelica, znany polskim kibicom ze swojej pracy w Lechu Poznań.

– Wszyscy piłkarze Portugalii udali się w stronę kibiców, a Ronaldo do szatni. To nie jest dobre zachowanie. Szacunek dla Cristiano za wszystko, co osiągnął w tym sporcie, ale jego ego może być już za duże. Jego zespół wygrał 6:1, 21-latek zagrał mecz życia, awansowali do ćwierćfinału, a on się tak zachowuje. Nie rozumiem tego – mówił Chorwat w telewizji „HRT”.

Portugalia powoli wyrasta na faworyta do wygrania mundialu w Katarze. W ćwierćfinale zagrają jednak z rewelacją turnieju, Marokiem. Reprezentacja z Afryki wyeliminowała w 1/8 po rzutach karnych Hiszpanię. Spotkanie zaplanowano na sobotę.