Były piłkarz Lecha Poznań krytykuje klub. „Coś w nim źle funkcjonuje, wymaga gruntownych przemian”

Lech Poznań nie będzie dobrze wspominał sezonu 2020/2021. Kolejorz zajmuje 11. miejsce w tabeli przed 26. kolejką. Były piłkarz ekipy z Bułgarskiej, Ryszard Rybak twierdzi, że w klubie potrzebne są gruntowne zmiany.

Wciąż się wdrażają

Rybak przyznał, że Lech Poznań miał zimą załatać dziurę w defensywie. Do klubu przyszli Antonio Milić i Bartosz Salamon, jednak obaj nadal nie potrafią być motorem napędowym w obronie.

– Lech nie poprawił się w obronie po transferze Salamona. Zarówno on, jak i Thomas Rogne ładnie wyprowadzają piłkę, ale pod względem szybkości i zwrotności jest dramat. Salamon miał dawać komfort z tyłu. Może, gdy cała drużyna będzie w formie, to i on się jakoś do niej dopasuje, ale to właśnie Salamon miał być motorem napędowym w defensywie.

„Nie da się wszystkiego zatuszować”

Według byłego piłkarza Lecha Poznań zmiana trenera w klubie to tylko kropla w morzu. Rybak twierdzi, że pozycja pierwszego zespołu i rezerw świadczy o tym, jak klub jest źle zarządzany.

– Zmiana trenera to tylko zmiana kosmetyczna. Ten klub wymaga gruntownych przemian. Pierwszy zespół pałęta się w dole tabeli Ekstraklasy, rezerwy są w jeszcze gorszym położeniu w drugiej lidze. Wyników nie ma, ale w klubie nadal są duże pieniądze. To znaczy, że coś w nim źle funkcjonuje – twierdzi Ryszard Rybak.

– Przez zespół przewinęły się dziesiątki piłkarzy. Jedni są lepsi, drudzy gorsi, ale jako całość nie potrafią stworzyć drużyny. Życzę Lechowi jak najlepiej. Jestem z nim emocjonalnie związany, ale najwyższy czas mówić głośno o problemach. Nie da się wszystkiego zatuszować – dodał były piłkarz Kolejorza.

Źródło: TVP Sport

lechpoznan.pl/fot. Przemysław Szyszka