Były agent Roberta Lewandowskiego zabrał głos ws. transferu Polaka. „Strategia Roberta jest jasna”

Robert Lewandowski od dłuższego czasu jasno daje do zrozumienia, że chce odejść z Bayernu Monachium. Głos w sprawie obecnej sytuacji polskiego piłkarza zabrał jego były agent, Cezary Kucharski.

Wciąż nie wiemy, barwy jakiego klubu w przyszłym sezonie będzie reprezentował Robert Lewandowski. Od kilku tygodni polski piłkarz otwarcie mówi o chęci odejścia z Bayernu Monachium. Bazując na dotychczasowych plotkach w mediach, wymarzonym klubem dla Lewandowskiego jest FC Barcelona. Na przeszkodzie do zmiany klubu stoi jednak kontrakt Lewandowskiego z Bayernem, który obowiązuje do końca czerwca 2023 oku.

Lewandowski o swojej sytuacji w Bayernie: „Myślę, że to najlepsze rozwiązanie” [CZYTAJ]

Komentarz Kucharskiego

Obecnie interesy Roberta Lewandowskiego reprezentuje Pini Zahavi. W przeszłości agentem 33-latka był Cezary Kucharski. 50-latek pojawił się ostatnio na antenie radio „RAC1”, gdzie skomentował obecną sytuację polskiego piłkarza.

– Barça to zawsze Barca, ma wielką historię jako jeden z najlepszych klubów w historii piłki nożnej, choć nie jest teraz w najlepszej sytuacji. Robert chce tam grać, chce mieszkać w Hiszpanii, w pięknym mieście i grać w klubie, który jest więcej niż klubem. W jednej z najlepszych drużyn świata, której chce pomóc, by była lepsza – skomentował Cezary Kucharski.

– Hoeness i Rummenigge świetnie wiedzą, że Lewandowski chce grać w Hiszpanii. Przez wiele lat rozmawiałem z Bayernem i już wtedy o tym wiedzieli. Czasem piłkarz musi walczyć o swoje życie i karierę. Strategia Roberta jest jasna. To silna osoba, ma duże doświadczenie. Jest jasne, że chce odejść, jest zmęczony życiem w Niemczech po ośmiu latach w Monachium i czterech w Dortmundzie. Chce nowych wyzwań – podkreślił 50-latek.

– Rozmawiałem w przeszłości z Realem, ale on nigdy nie negocjował szczególnie w sprawie Lewandowskiego. Od tego minęły już lata. Robert zawsze czuł, że nie był dla Realu numerem jeden – wspomniał Kucharski.


źródło: fcbarca.com

Michał Budzich