Bracia Żuk wybrali klub w Polsce. „Poczuli, że będą mogli się tutaj nadal rozwijać sportowo”

Bracia Michał i Miłosz Żuk wybrali klub, w którym zagrają w Polsce. O kulisach wyboru akademii piłkarskiej opowiedział ojciec utalentowanych chłopców.

Przed kilkoma tygodniami w mediach pojawiła się informacja o powrocie rodziny Żuk do Polski. Bracia Michał oraz Miłosz urodzili i wychowali się w Hiszpanii, gdzie do tej pory szkolili swoje umiejętności. 13-letni Michał grał ostatnio w FC Barcelonie, z kolei 11-letni Miłosz w Gironie. Za duży talent przede wszystkim uchodzi starszy z braci, który szkolił się w La Masii.

FC Barcelona planuje prezentację Roberta Lewandowskiego. Wiemy, kiedy miałoby do tego dojść [CZYTAJ]

Gdzie zagrają bracia Żuk?

Wiemy już, gdzie młodzi chłopcy będą kontynuować swoją przygodę z piłką. Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami Michał oraz Miłosz Żuk dołączyli do akademii Pogoni Szczecin. Co ciekawe, ojciec braci Żuk także dołączył do akademii Pogoni Szczecin. Będzie on pełnił rolę skauta młodzieżowego i będzie odpowiadał za poszukiwanie utalentowanych piłkarzy z zagranicy.

Po wielu latach postanowiliśmy wrócić do kraju – w miejsce, gdzie mamy rodzinę, a żona pracę. Wybraliśmy Akademię Pogoni, ponieważ jest najbliżej naszego miejsca zamieszkania. Mamy to szczęście, że jest to również jedna z najlepszych akademii w Polsce. Cieszymy się, że nasi synowie będą mogli kontynuować swoją przygodę piłkarską w Szczecinie i nadal szkolić się pod okiem fachowców – powiedział ojciec braci Żuk.

Jesteśmy szczęśliwi, że pomimo sporej konkurencji klubów z Polski i Europy, chłopcy trafili do Szczecina. Mamy ugruntowaną pozycję na krajowym rynku, nowoczesne obiekty treningowe, a przede wszystkim świetnych trenerów i własną filozofię pracy. Myślę, że to właśnie przekonało rodziców Miłosza i Michała do wyboru naszej akademii. Poczuli, że będą mogli się tutaj nadal rozwijać sportowo – a to jest w tym wszystkim najważniejsze – skomentował skaut Pogoni, Patryk Dąbrowski.

Michał Budzich