Boniek odpowiada na obawy związane z przymusową kwarantanną dla piłkarzy. „Problem jest, ale uważam, że dojdziemy do porozumienia”

Zbigniew Boniek udzielił wywiadu Tomaszowi Włodarczykowi z portalu Meczyki.pl. Prezes PZPN opowiedział dziennikarzowi, że zdaje sobie sprawę z problemu, jakim jest obowiązkowa kwarantanna po wyjazdowym meczu reprezentacji Polski z Anglią.

Obawa przed uziemieniem

Na początku tygodnia Przegląd Sportowy ogłosił, że Bayern Monachium i Hertha Berlin mogą nie puścić Roberta Lewandowskiego i Krzysztofa Piątka na spotkanie reprezentacji Polski z Anglią. Kluby obawiają się przymusowej kwarantanny dla swoich zawodników wracających z Wielkiej Brytanii.

PZPN interweniuje

Niedługo po ogłoszeniu wspomnianej informacji głos w tej sprawie zabrał rzecznik prasowy PZPN, Jakub Kwiatkowski. Zbigniew Boniek odniósł się do obaw niemieckich klubów.

– Stosujemy bardzo restrykcyjne protokoły dotyczące COVID, a i tak na koniec możemy mieć problem z prawem, które de facto dotyczy normalnego przemieszczania się. Przecież taki Lewandowski funkcjonuje w bańce, gdy przyjeżdża na kadrę. Jest ciągle monitorowany, ma robione testy, nie wychodzi z hotelu, nie ma kontaktu z nikim nieprzebadanym. Obowiązuje go ścisły protokół. Dlaczego po powrocie z Anglii miałby lądować na kwarantannie? Przecież to nielogiczne – powiedział na łamach Meczyki.pl prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

– Obchodzimy się z nim i pozostałymi piłkarzami jak z jajkiem. Jeśli na koniec ktoś powie mu, że musi przejść dziesięciodniową kwarantannę, to coś tu jest nie tak. Problem jest, jednak uważam, że dojdziemy do porozumienia – uzupełnił 65-latek.

Niemcy obawiają się brytyjskiej mutacji koronawirusa, dlatego po powrocie z UK narzucona jest kwarantanna. Negatywny wynik testu nie zwalnia z jej odbycia. Najgorszy scenariusz może zwiastować nie tylko kłopoty Paulo Sousy, ale całej reprezentacji. Mecz Anglików z Polakami odbędzie się 31 marca o godzinie 20:45.

Źródło: Meczyki.pl