Będzie Liga Mistrzów w Warszawie! Na stadionie Legii zagra Szachtar Donieck

W sezonie 2022/2023 Liga Mistrzów zagości w Warszawie. Na stadionie Legii Warszawa swoje domowe spotkania w rozgrywkach Champions League będzie rozgrywał ukraiński Szachtar Donieck.

Ukraińskie kluby przystąpią do międzynarodowych zmagań w sezonie 2022/2023. W związku z panującą u nich wojną spotkania w ramach europejskich pucharów muszą być rozgrywane poza granicami ich kraju. Kluby, które będą grać w Lidze Mistrzów, Lidze Europy lub Lidze Konferencji Europy swoje domowe mecze rozegrają na wybranych przez siebie stadionach poza Ukrainą. Jak się okazuje, część meczów zostanie rozegrana także w Polsce.

„Hat-trick Lewandowskiego”. Kolejne spóźnienie Polaka na trening Bayernu [CZYTAJ]

Ukraińskie kluby zagrają w Polsce

Już wcześniej podano, że swoje domowe spotkania w nadchodzącym sezonie europejskich pucharów w Polsce rozegra Zoria Ługańsk. Ukraiński klub będzie rywalizował w Lidze Konferencji Europy. Obiektem rywalizacji będzie stadion w Lublinie, choć początkowo mówiło się o Łodzi. Z kolei w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów zagra Dynamo Kijów. Klub Tomasza Kędziory będzie rywalizował na stadionie ŁKS-u Łódź.

Kibice Pogoni wezwali piłkarzy na rozmowę. „Piłkarze, wracajcie z buta” [CZYTAJ]

Szachtar zagra na stadionie Legii

Na tym jednak nie koniec. Dziś oficjalnie potwierdzono, że w Polsce zagra także Szachtar Donieck. Mistrz Ukrainy zagra w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Domowe spotkania zostaną rozegrane w Warszawie na stadionie Legii. Umowa najmu została zawarta na mecze fazy grupowej Champions League.

Boruc zapytany o bójkę w autokarze. „Nie pamiętam” [CZYTAJ]

Sprzedaż biletów

Proces sprzedaży biletów będzie prowadził Szachtar. Osoby posiadające karnet na mecze Legii w sezonie 2022/2023 będą miały pierwszeństwo do zakupu biletów. Warty odnotowania jest fakt, iż 5% przychodów ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczone na rzecz Fundacji Legii.

Michał Budzich