Bayern znalazł następcę Lewandowskiego. Jeśli podpiszą z nim kontrakt, pozwolą Polakowi odejść

Wciąż nie wiemy, jaka przyszłość czeka Roberta Lewandowskiego. Polak chciałby odejść z Bayernu, jednak władze klubu do tej pory zaprzeczały wszystkim plotkom dot. odejścia piłkarza. Dla Lewandowskiego pojawiła się jednak pewna nadzieja.

Od kilku tygodni światowe media żyją plotkami dotyczącymi transferu Roberta Lewandowskiego. Kapitan reprezentacji Polski po ostatnim meczu sezonu 2021/2022 przekazał, że nie chce przedłużać umowy z Bayernem. Przypomnijmy, że obecny kontrakt Polaka z Bayernem obowiązuje do końca przyszłego sezonu. Mimo to Lewandowski chciałby zmienić klub już tego lata, żeby tak się stało, musi on otrzymać zgodę na transfer od władz bawarskiego klubu.

Fede Valverde wyznał, że oddałby żonę za zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Doczekał się riposty

Oferta FC Barcelony

Głównym kandydatem do pozyskania Roberta Lewandowskiego niezmiennie jest FC Barcelona. Bazując na doniesieniach mediów, stolica Katalonii jest także wymarzonym miejscem dla samego piłkarza i jego rodziny. Duma Katalonii miała już nawet złożyć ofertę za Lewandowskiego.

Gigant pytał Napoli o Zielińskiego. Włosi przedstawili, ile oczekują za pomocnika [CZYTAJ]

Optymizm Lewandowskiego

Według doniesień mediów Bayern Monachium rozpoczął przeczesywanie rynku transferowego w celu znalezienie potencjalnego następcy Lewandowskiego. Jednym z głównych kandydatów do transferu do Die Roten jest Sadio Mane.

Kontrakt Senegalczyka z Liverpoolem wygasa – tak jak w przypadku Lewandowskiego – za rok. Tym samym Bayern miałby zapłacić za jego transfer w okolicach 30 milionów euro. Hiszpański „Sport” podaje, że jeśli tak by się stało, wówczas Bayern miałby zgodzić się na sprzedaż Lewandowskiego za podobną kwotę. „Mundo Deportivo” przekazało, że w obozie Polaka panuje coraz większy optymizm.

Jerzy Dudek zabrał głos w sprawie transferu Lewandowskiego. Doradza mu przejście do innego klubu [CZYTAJ]


źródło: fcbarca.com,. fot. Bayern

Michał Budzich