Bayern szuka letnich wzmocnień. Piłkarz PSG na celowniku

Bayern Monachium może niebawem dokonać pierwszego letniego wzmocnienia. Według „Sport1.de” mistrzowie Niemiec zastanawiają się nad zakontraktowaniem Juliana Draxlera. Pomocnikowi 30 czerwca wygaśnie kontrakt z PSG.

Zbliżamy się do zakończenia sezonu, a co za tym idzie – do rozpoczęcia transferowej gorączki. Wielu zawodnikom najbliższego lata kończą się umowy z ich obecnymi klubami. Niektórzy rozważają nieprzedłużanie kontraktów i chcą zmienić swojego pracodawcę.

Do tego grona zalicza się także Julian Draxler. Niemiecki pomocnik prawdopodobnie po sezonie opuści PSG, w którym gra od niemal czterech lat.

Powrót do ojczyzny?

W kontekście 27-latka mówi się o ponownej grze w rodzimej Bundeslidze. Florian Plettenberg z portalu „Sport1.de” informuje, że zawodnik nie chce przedłużać swojego kontraktu z paryżanami. Według dziennikarza zainteresowanie Draxlerem wykazuje między innymi Bayern Monachium.

Po ewentualnym sfinalizowaniu takiego transferu pomocnik zagrałby w Bundeslidze pierwszy raz od 3,5 roku. Ostatnim jego klubem w Niemczech był VFL Wolfsburg, do którego trafił z Schalke.

W ciągu całego swojego pobytu w stolicy Francji Draxler zanotował 168 występów. Łącznie strzelił w nich 24 bramki, a także dołożył 38 asyst.