Bayern Monachium otwiera się na świat! Bawarczycy nawiązali współpracę z klubem z MLS

Bayern Monachium nawiązał współpracę z klubem z MLS. Kooperacja będzie przede wszystkim dotyczyć promocji młodych talentów, by zapewnić im optymalną ścieżkę rozwoju.

W poniedziałek Bayern Monachium oraz Los Angeles FC poinformowały o nawiązaniu długoletniej współpracy. Oba kluby rozpoczęły kooperację w celu rozwoju młodych talentów, uwzględniając współdziałanie między klubami partnerskimi. W tym celu oba podmioty utworzyły oddzielną spółkę joint venture nazwaną „Red&Gold Football”. Siedziba spółki została zlokalizowana w Niemczech. Wkrótce poznamy również skład jej zarządu.

Po ogłoszeniu współpracy przemówili przedstawiciele obu klubów. Oliver Kahn, prezes Bayernu Monachium, przyznał, że wspólne działanie z amerykańskim klubem może przynieść Bayernowi wiele korzyści, w tym m.in. napływ nowych talentów.

–  Partnerstwo z Los Angeles FC postrzegamy jako szansę na wzmocnienie Bayernu Monachium w sportowej rywalizacji z najlepszymi klubami w Europie i Bundeslidze. Fakt, że mundial w 2026 roku w dużej mierze odbędzie się w USA, gdzie jesteśmy już reprezentowani z biurem w Nowym Jorku, czyni lokalizację w Los Angeles jeszcze bardziej atrakcyjną. Spodziewam się wzrostu jakości i młodych talentów w Major League Soccer, co będzie miało pozytywny wpływ na nasze partnerstwo – skomentował Oliver Kahn.

Więcej szczegółów na temat współpracy omówił Hasan Salihamidzic. Dyrektor sportowy Bayernu opowiedział, jak może wyglądać rozwój młodych piłkarzy dzięki nawiązaniu porozumienia za LAFC. Przyznał, że współpraca może pomóc w przejściu z futbolu młodzieżowego do seniorskiego.

– Współpraca z Los Angeles Football Club daje nam szansę rozwoju talentów na arenie międzynarodowej we własnym systemie. Nasz kampus, który pozostaje sercem rozwoju młodzieży FC Bayern, również odniesie korzyści. W przyszłości będziemy mogli zaoferować naszym młodym zawodnikom jeszcze lepiej dostosowaną do nich ścieżkę kariery, a tym samym lepsze przejście do naszych profesjonalnych drużyn i profesjonalnej piłki nożnej. To sprawia, że ​​FC Bayern jest bardziej atrakcyjny jako młodzieżowy klub rozwoju – opowiedział Hasan Salihamidzic.


fot. FC Bayern

źródło: FC Bayern

Michał Budzich

Dodaj komentarz