Bartosz Kapustka o przedłużonym kontrakcie z Legią. „Bardzo dobrze się tu czuję”

Bartosz Kapustka udzielił wywiadu oficjalnej stronie internetowej Legii Warszawa. Pomocnik opowiedział o szczegółach niedawno przedłużonego kontraktu z Wojskowymi.

„Tego potrzebowałem”

Bartosz Kapustka dołączył do Legii Warszawa w sierpniu 2020 roku. Od tamtego czasu pomocnik wystąpił w 61 spotkaniach tego klubu, notując przy tym 6 trafień i 6 asyst. Niedawno przedłużył kontrakt do 2026 roku. O szczegółach negocjacji opowiedział w rozmowie z oficjalną stroną klubu.

– Pierwszy sezon w klubie od razu zakończył się mistrzostwem i grą w europejskich pucharach. Później nabawiłem się kontuzji. Ten cały zły okres jest już jednak za mną. W tym sezonie zbudowaliśmy bardzo dobrą drużynę i czuję, że możemy coś razem osiągnąć. Będę grał tak, jak powinno się grać w Legii Warszawa – o najwyższe cele. Już podczas kontuzji Legia skorzystała z opcji i przedłużyła ze mną kontrakt o rok. Dostałem sygnał, że klub liczy na mnie w kontekście o wiele dłuższej przyszłości. Bardzo doceniam ten fakt. Legia łączyła ze mną przyszłość i łączy ją nadal. Myślę, że obie strony mogą tylko na tym zyskać – powiedział Bartosz Kapustka.

Rewolucyjny pomysł Artura Wichniarka. „Byli piłkarze na wozie VAR pomogliby interpretować sytuacje” [CZYTAJ]

– Wszystko przebiegło sprawnie. Rozmowy nie były długie. Wiedzieliśmy pod koniec 2022, że usiądziemy do rozmów i sprawnie podejmiemy decyzję. Wszystko odbywało się w spokojnej atmosferze. Ja od początku wiedziałem, jaki jest mój cel. Chciałem zostać w Warszawie. Najważniejsze w tym wszystkim okazało się duże zaufanie obu stron. Bardzo dobrze czuję się w Legii. Cieszę się, że zostaję tutaj na dłużej. To chyba pierwszy taki klub w mojej karierze, w którym rzeczywiście będę dłuższy okres. Jestem pewny, że właśnie tego potrzebowałem – dodał pomocnik Legii Warszawa.

Portal transfermarkt.de wycenia Bartosza Kapustkę na 1,2 mln euro. 26-latek w przeszłości reprezentował m.in. barwy Cracovii, Freiburga, Leicester City.

Źródło: legia.com