Barcelona ma plan na Leo Messiego! Argentyńczyk może się zgodzić na obniżenie wynagrodzenia o 50%

Z racji wygasającego kontraktu Lionela Messiego wkrótce powinniśmy poznać przyszłość Argentyńczyka. Joan Laporta i jego podopieczni mają plan na zatrzymanie swojej legendy. Dzięki niezwykle korzystnym warunkom pozafinansowym Argentyńczyk byłby w stanie zgodzić się na obniżenie wynagrodzenia o 50%.

Kontrakt Lionela Messiego z FC Barceloną obowiązuje do końca czerwca tego roku. Pamiętamy, jak w zeszłym roku, Argentyńczyk chciał opuścić „Dumę Katalonii”, jednak na to nie zgodził się ówczesny zarząd klubu z prezydentem Bartomeu na czele. W marcu nowym prezydentem Barçy został Joan Laporta, który ma bardzo dobre relacje z Leo. Sytuacja obecnie wygląda tak, że Messi najprawdopodobniej zostanie w Barcelonie, jednak do ustalenia pozostały warunki umowy.

Warunki nowej umowy Messiego

Jak podaje katalońska telewizja TV3, w poprzednim tygodniu miało dojść do spotkania Joana Laporty z ojcem Leo Messiego. Na mocy nowego kontraktu Messi miałby grać w FC Barcelonie jeszcze przez dwa kolejne lata, a następnie udałby się do MLS, gdzie miałby zakończyć karierę w Interze Miami. Po zakończeniu piłkarskiej kariery Argentyńczyk wróciłby do Katalonii, gdzie miałby zagwarantowane jedno ze stanowisk w klubie.

Obniżka wynagrodzenia

Powyższe warunki miały się na tyle spodobać 33-latkowi, że ten byłby w stanie obniżyć swoje wynagrodzenie nawet o 50%! Ze względu na obecne problemy finansowe klubu, wypłata Argentyńczyka mogłaby nawet zostać rozłożona na 10 lat.

źródło: fcbarca.com

Michał Budzich