AS Saint-Étienne po 18 latach spada z Ligue 1! Kibice dali upust swoim emocjom [WIDEO]

AS Saint-Étienne przegrało baraże o utrzymanie się we francuskiej Ligue 1. Po porażce Les Verts kibice dali upust swoim emocjom i wtargnęli na murawę.

Sezon 2021/2022 nie potoczył się po myśli AS Saint-Étienne. Zespół dowodzony przez Pascala Dupraza zajął 18. miejsce w Ligue 1. Tym samym, Les Verts musieli walczyć w barażach, by utrzymać się we francuskiej elicie.

Wielka feta w szatni Realu Madryt. Hazard chciał poczęstować synka Kroosa szampanem [WIDEO]

Przegrany baraż

Przeciwnikiem AS Saint-Étienne w barażach o miejsce w Ligue 1 było AJ Auxerre. Pierwsze spotkanie zakończyło się remisem 1:1. W rewanżu na Stade Geoffroy-Guichard po 90 minutach również był remis 1:1. Rozegrano więc dogrywkę, w której jednak nie padła żadna bramka. Doszło zatem do serii rzutów karnych, którą wygrali piłkarze Auxerre. Po końcowym gwizdku kibice gospodarzy wtargnęli na boisko, by wyrazić swoje niezadowolenie. Saint-Étienne spadło z Ligue 1 po 18 latach.

Nie milkną echa finału Ligi Mistrzów: „Chcemy poznać przyczyny tych niedopuszczalnych problemów”