Arteta ma konkretny plan na Kiwiora. Na tej pozycji ma grać w Arsenalu

Transfer Jakub Kiwiora do Arsenalu wzbudził spore emocje. Pojawiły się wątpliwości, czy Polak dostanie swoje szanse w Premier League. Mikel Arteta ma jednak przygotowany konkretny plan na 22-latka. 

Już od kilku tygodni trwały rozmowy między Kiwiorem i Spezią a Arsenalem. O przenosinach stopera do Londynu informowano z kolei od kilku dni. Oficjalnie informację potwierdzono we wtorek.

Będzie mieć swoje okazje

Transfer wywołał spore emocje. Głównie z uwagi na dobrą dyspozycję Arsenalu i obawy o to, czy Kiwior otrzyma szansę gry od Mikela Artety. Paweł Zimończyk, agent 22-latka przekonuje, że Hiszpan ma przygotowany plan na młodego zawodnika. Nie ma on jednak nic wspólnego z pozycją defensywnego pomocnika, na której w przeszłości grywał reprezentant Polski.

– Kuba widziany jest jako środkowy obrońca, z natury tego, że jest lewonożny, to oczywiście z lewej strony. Trener Arteta przekazał swoje pomysły i ewentualnie wykorzystanie jego silnych stron, ale niech to już zostanie między nim, a piłkarzem. Widzę, że pojawiają się w przestrzeni spekulacje dotyczące uniwersalności Kuby, ale głównym pomysłem jest to, żeby grał w Arsenalu jako środkowy obrońca – oznajmił Zimończyk.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments