Arkadiusz Reca zaliczy 4. klub we Włoszech? Polak może tym razem definitywnie zmienić drużynę

Arkadiusz Reca najprawdopodobniej jeszcze podczas obecnego okienka transferowego zmieni klub. Do grona zainteresowanych usługami Polaka dołączyła włoska Fiorentina. W grę już nie wchodzi teraz wypożyczenie, a transfer definitywny.

Od 2018 roku Arek Reca reprezentuje barwy Atalanty Bergamo, choć reprezentuje, to dużo powiedziane. Reprezentant Polski od czasu wspomnianego transferu zagrał w zaledwie pięciu oficjalnych meczach dla klubu z Bergamo. W ostatnich sezonach był dwukrotnie wypożyczany – najpierw do SPAL, a następnie do Crotone.

Trener Atalanty, Gian Piero Gasperini, nie ma pomysłu, jak wdrożyć Polaka do swojego zespołu. W związku z tym Reca nie zostanie ponownie wypożyczony, a tym razem klub chce sprzedać 26-letniego obrońcę. W ostatnich tygodniach najwięcej mówiło się o zainteresowaniu ze strony Spezii, Strasbourga oraz Olympiakosu. Grecy ostatecznie mieli zrezygnować z transferu ze względu na zbyt małą ilość gotówki. Jeśli chodzi o Spezię, to zawodnik jest z nią dogadany, jednak wciąż czeka na nowe możliwości. I takie też się pojawiły.

Dziennikarze serwisów „meczyki.pl” oraz „WP Sportowe Fakty” przekazali, że kolejnym zainteresowanym klubem jest Fiorentina. Polak miałby zastąpić w zespole Cristiano Biraghiego.

– Reca jest bardzo wysoko na liście życzeń. Temat jest poważny. Jeśli strony się dogadają, piłkarz trafi właśnie tam – przekazał Tomasz Włodarczyk.

źródło: meczyki.pl, wp sportowe fakty

Michał Budzich