Arkadiusz Reca chwalony przez włoską prasę. „Robi dosłownie to, co chce”

 

Spezia pokonała w pierwszej kolejce Empoli (1:0). Świetny występ w barwach ekipy gospodarzy zanotował Arkadiusz Reca. Według włoskiej prasy Polak był „nie do zatrzymania”.

Eurosport ocenił występ Polaków

W meczu Spezia – Empoli zagrało aż trzech Polaków (wszyscy z nich reprezentowali barwy gospodarzy). Włoska prasa oceniła występy Bartłomieja Drągowskiego, Jakuba Kiwiora i Arkadiusza Recy. Najlepsze noty od tamtejszego Eurosportu otrzymał ostatni z wymienionych. Dziennikarze byli zachwyceni postawą polskiego wahadłowego Spezii.

– Po lewej stronie jest nie do zatrzymania i robi dosłownie to, co chce. Zawsze jest gotowy do pchania gry i tworzenia akcji. Nawet kartka nie może obniżyć jego oceny – stwierdzono we włoskim oddziale Eurosportu, oceniając Recę na 7 punktów w skali 1-10.

Piotr Świerczewski ocenił sytuację Lecha Poznań. Dałby kredyt zaufania Johnowi van den Bromowi [CZYTAJ]

Bartłomiej Drągowski otrzymał od tego samego źródła notę na poziomie 6.5. Włosi stwierdzili, że były piłkarz Fiorentiny „nie mógł mieć lepszego debiutu w Spezii„. Również Jakub Kiwior otrzymał notę w wysokości 6.5.

– Dominuje przy wysokich piłkach, a przy innych okazjach mało ustępuje rywalom i zawsze jest skoncentrowany. To pokazuje, dlaczego West Ham zaproponował za niego ponad 12 milionów euro – oceniono 22-latka w Eurosporcie.

Manchester United zmienił zdanie. „Rozważą sprzedaż Cristiano Ronaldo” [CZYTAJ]

Źródło: Sport.pl/Eurosport