Ani Messi, ani Cristiano Ronaldo. Ibrahimović wybrał najlepszego piłkarza w historii

Kibice od kilku lat debatują nad tym, kto zasłużył na miano największej legendy piłki nożnej. Spór rozgrywa się najczęściej pomiędzy Cristiano Ronaldo a Leo Messim. Zlatan Ibrahimović ma jednak inne zdanie. Szwedzki napastnik wskazał, kto według niego jest najlepszym piłkarzem w historii.

Dawniej spierano się między Pele a Diego Maradoną. To ta dwójka nie schodziła z ust największej ilości kibiców. Od dawna jednak to wspomniany portugalsko-argentyński duet wiedzie prym w futbolu, mimo że koniec ich ery jest coraz bliżej. Panowie zdominowali ten sport na najbliższe dekady, a rekordy, które ustanowili najpewniej nie zostaną pobite przez kilka kolejnych lat.

Kto jest najlepszy? Ani ten, ani ten

Kto zatem faktycznie jest najlepszym piłkarzem w historii futbolu? O przedstawienie swojego stanowiska poproszono Zlatan Ibrahimovicia. Szwed nie wyróżnił natomiast ani Messiego, ani Ronaldo. Chociaż, Ronaldo może i wyróżnił, ale niekoniecznie tego portugalskiego.

– Nie muszę go opisywać. Zawsze mówię, że są zawodnicy, którzy grają w piłkę, i tacy, którzy są futbolem. Dla mnie Ronaldo jest futbolem. Każdy chciał grać tak, jak on – powiedział Ibrahimović.

Napastnik Milanu miał na myśli oczywiście Luisa Nazario de Limę. „Ibra” nie szczędził komplementów pod adresem brazylijskiej legendy i zaznaczył najważniejsze aspekty z jego gry. Wyjaśnił w ten sposób, dlaczego był najlepszy.

– Sposób, w jaki się poruszał, w jaki wykonywał kroki, w jaki dryblował… Dla mnie bez wątpienia jest najlepszym graczem w historii – podsumował 39-latek.

Podczas swojej kariery Ronaldo przywdziewał barwy między innymi PSV, FC Barcelony, Interu Mediolan, Realu Madryt i Milanu. Z reprezentacją Brazylii dwukrotnie sięgnął po mistrzostwo świata.