Anglik ruszył do Ukrainy, żeby pomóc uchodźcom. Everton uhonorował swojego kibica

Everton postanowił uhonorować kibica, który pomaga uchodźcom na granicy polsko-ukraińskiej. Paul Stratton otrzymał możliwość wykonania jedenastki w towarzyskim spotkaniu, w którym The Toffees zmierzyli się z Dynamo Kijów.

24 lutego 2022 roku Rosja zaatakowała Ukrainę. Agresywne zachowanie naszego północno-wschodniego sąsiada uruchomiło falę pomocy napływającą ze wszystkich stron świata. Wśród wspierających znalazł się Paul Stratton. Anglik wziął urlop i ruszył do Przemyśla, aby pomóc uchodźcom z Ukrainy.

Zieliński jednak trafi do Premier League? Polak zaczyna łamać się w sprawie transferu [CZYTAJ]

Zachowanie Strattona zostało docenione przez Everton, któremu Paul od lat kibicuje. The Tofeess zaprosili Anglika na mecz towarzyski, w którym zmierzyli się z Dynamo Kijów. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0 dla zespołu z Premier League, a po ostatnim gwizdku sędziego podyktowano specjalny rzut karny. W tym momencie na boisku pojawił się Paul Stratton. Anglik otrzymał kilka instrukcji od Franka Lamparda, po czym wykorzystał jedenastkę. Swojego gola świętował wraz z innymi zawodnikami Evertonu.

Lewandowski atakuje władze Bayernu. „Powiedziano dużo gó*na na mój temat” [CZYTAJ]

Kacper Polaczyk