Angielskie media przewidują przyszłość Jose Mourinho. Czy to koniec jego pracy w Tottenhamie?

Brytyjski portal „football.london” przekazał informacje w kwestii przyszłości Jose Mourinho w Tottenhamie. Według brytyjskich dziennikarzy portugalski szkoleniowiec opuści klub z Londynu po zakończeniu sezonu 2020/2021.

Jose Mourinho rozpoczął pracę w Tottenhamie w lisotpadzie 2019 roku, kiedy zastąpił na tym stanowisku Mauricio Pochettino. Mimo że kontrakt Portugalczyka z londyńskim klubem obowiązuje do końca czerwca 2023 roku, to możliwe, że jego przygoda zakończy się znacznie wcześniej.

Czy to koniec Jose Mourinho?

Portugalczyk został zakontraktowany z myślą o walce o TOP 4 Premier League – obecnie „Koguty” zajmują 7. pozycję. Ponadto zarząd kluby chciał, by ich zespół w końcu wygrał jakieś trofeum. W obecnej kampanii Harry Kane i spółka odpadli już z Ligi Europy. Co prawda Tottenham powalczy 25 kwietnia w finale EFL Cup z Manchesterem City, ale umówmy się – nie o takie trofea chodzi władzom klubu.

Kogo na oku ma Tottenham?

Serwis „football.london” podaje, iż w obliczu braku osiągnięcia powyższych celów oraz nikłej szansie na zmianę tego stanu rzeczy, Mourinho może pożegnać się z pracą wraz z zakończeniem sezonu. Ten sam portal podaje 6 możliwych kandydatów na to stanowisko.

Potencjalni następcy Jose Mourinho:

  • Erik Ten Hag
  • Julian Nagelsmann
  • Brendan Rodgers
  • Diego Simeone
  • Nuno Espirito Santo
  • Massimiliano Alegri

źródło: football.london, football.london

Michał Budzich