Adam Nawałka skomentował faul Jacka Góralskiego. Były selekcjoner ostrzega

Jacek Góralski w meczu Polski ze Szwecją prezentował się nieźle, ale jeszcze w pierwszej połowie otrzymał żółtą kartkę. W rozmowie z „WP Sportowe Fakty” komentarz do zachowania pomocnika odniósł się Adam Nawałka.

Reprezentacja Polski pojedzie na mundial do Kataru. „Biało-Czerwoni” pokonali we wtorek Szwecję (2-0) w barażach mistrzostw świata i zapewnili sobie miejsce w elitarnym turnieju. Całe spotkanie nasi kadrowicze rozegrali świetnie, ale nie ustrzegli się błędów. Jeden z nich mógł nawet kosztować nas grę w osłabieniu.

Mowa o zachowaniu Jacka Góralskiego, który pod koniec pierwsze połowy zanotował niepotrzebny faul i obejrzał żółtą kartkę. Czesław Michniewicz nakazał nawet pomocnikowi bezkontaktową grę do gwizdka sędziego. Po zmianie stron od razu wprowadził w jego miejsce Grzegorza Krychowiaka.

Ostrzeżenie

Zachowanie Góralskiego w rozmowie z „WP Sportowego Fakty” ocenił Adam Nawałka. Były selekcjoner reprezentacji Polski ostrzegł zawodnika, że takie zagrania mogą się skończyć wyrzuceniem z boiska, w zależności od interpretacji arbitra.

– Zagranie Jacka było bardzo ryzykowne. Piłkarska agresywność rozumiana w pozytywnym tego słowa znaczeniu jest jego atutem, ale na tym poziomie trzeba kontrolować emocje. Nie można doprowadzać do osłabienia. Ba, nawet do sytuacji, w której sędziemu choćby na moment przyjdzie do głowy pokazanie czerwonej kartki. Jacek musi to przemyśleć. Przygotowanie mentalne do meczu jest kluczowe. Dla mnie atak Góralskiego nie był na czerwoną kartkę, ale arbiter mógł spojrzeć na to inaczej – stwierdził Nawałka.

Nie był to pierwszy raz, kiedy Góralski zdecydował się na brutalne wejście, które mogło osłabić reprezentację. W listopadzie 2020 roku w zaledwie 15 minut zarobił dwie żółte kartki w meczu z Włochami w Lidze Narodów.